1121  

طراحی مدرن

نگاهی به طراحی مدرن در ساختمان

پست مدرن

در طراحی معماری اصطلاح طراحی مدرن برای طرح ها و وسایلی به کار می رود که نیازی به تزئینات اضافی ندارد و ظاهری معمولی و اندازه ای کوچک و طرحی ساده دارند. طراحی مدرن در طراحی های هنرمندانی چون چارلز ایمس و آرنه ژاکوبسن در نیمه ی اول قرن بیستم همچون طرفداران بسیاری دارد.
در همین دوران، میس ون درو دیدگاه معروف خود را در ارتباط با طراحی مدرن ( کمترین بهترین است ) بیان کرد. این دیدگاه بسیار مناسب این دوره است، دوره ای که در آن مدرنیسم در قالب دیوارهای ساده و محیط مرتب و جو آرام و منظم نمایان شده است ( که بهترین راه حل برای رهایی از زندگی های پر مشغله ی امروز است).
نمای زیبا و عالی در طراحی مدرن، اساس طراحی دکوراسیون داخلی مدرن است که از فضا و نور به منزله ی مهم ترین عناصر استفاده می کند. در ساختمان های تجاری، که اخیرا تبدیل به آپارتمان شده اند، از مصالح و پرداخت های صنعتی، مانند آجر و بتن و فلز گالوانیزه، بسیار استفاده می شود.
برای ایجاد طراحی مدرن و داشتن ظاهری مدرن در خانه های کوچک باید از رنگ های روشن، مانند دیوارهای کم رنگ، کف برهنه و پرده های کوچک، برای پنجره ها استفاده کرد. استفاده از رنگ های سفید یا خنثی و چوب رنگ روشن و یا انواع شیشه و ترکیب آن با رنگ های متضاد در اکسسوری ها مانند گل و گیاه نیز می تواند موثر باشد.
با به کارگیری رنگ های گرم و سطوح چوبی جلا داده شده و همچنین استفاده از رنگ ها و طرح های برجسته می توانید فضای دوستانه ای را با طراحی مدرن پدید آورید. برای رسیدن به این هدف، به دنبال دیوارهایی با قاب بندی چوبی، پلاستیک های خمیده، تخته های چند لایه ی تاشو، قالی پشمی و فرش کرک دار باشید.

مصالح پست مدرن در طراحی مدرن

در طراحی معماری بهره بردن از تخته ی چند لایه ی خمیده و دیوارهایی با قاب بندی چوبی و بوفه های بلند یا کوتاه، قالی های کرک دار، پارچه های پشمی رنگی، رنگ بژ یا قهوه ای و پرتقالی یا سبز درختی و استفاده از طرح های هنرمندان اسکاندیناوی در طراحی مدرن.

نمونه های طراحی مدرن انجام شده با استفاده از مصالح مدرن

صندلی تاشو و چهارپایه با طراحی مدرن چالز ایمس در 1956.
صندلی پروانه ای 3107 با طراحی آرنه ژاکوبسن در 1955.
صندلی بارسلونا یا طراحی مدرن میس ون درو در 1929.
صندلی لاله با طراحی ایروسارینن از 1955-1956.
نورهای ابتکاری با طراحی مدرن پل هنینگسن در دهه ی 1950.


مقالات مشابه


تاثیر گیاهان در طراحی داخلی تاثیر گیاهان در طراحی داخلی

در طراحی معماری فضاهای مختلف سعی می کنیم از المان هایی استفاده کنیم که به انسان حس سرزندگی می دهند. این المان ها معمولا از فضاهای بیرونی نشأت می گیرند. برای مثال مبلمان چوبی، میز های سنگی و یا پوست حیوانات همگی نشانه ای از فضای بیرون از منزل هستند که...

  1323  
طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی مدرن طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی مدرن

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی مدرن یکی از سبک های طراحی داخلی، سبک ساحلی مدرن است. از اصول سبک ساحلی، سادگی و سبکی است. تفاوت این سبک با سبک ساحلی در میزان سادگی است. در طراحی دکوراسیون داخلی ساحلی مدرن ظرافت سبک مدرن نمود دارد. از این سبک برای طراحی ویلا...

  1828  
نقد طراحی معماری خانه فیلم انگل (parasite) نقد طراحی معماری خانه فیلم انگل (parasite)

نقد و بررسی طراحی ویلا در فیلم انگل این فیلم به کارگردانی  Bong Joon Hoو طراحی ساخت Lee ha jun ساخته شده است که تا کنون جایزه های ارزشمند زیادی دریافت کرده است مانند 4 اسکار در سال 2019.  در فیلم یک خانه ویلایی وجود دارد که مهندسین مشاور دکتر سرور و...

  5393  
طراحی معماری نمای مدرن طراحی معماری نمای مدرن

طراحی معماری مدرن طراحی معماری مدرن یا معماری نوگرا نام فعالیت یا جنبشی است که امروزه در معماری نام گذاری و شناخته می شود. در طراحی معماری مدرن ایده های طراحی در هم آمیخته می شود و دیگر همچون معماری گذشته مفاهیم و فرم ها شکل نمی گیرد و تفاوت های بسیاری...

  3429