13442  

اصول طراحی ویلا

طراحی ویلا به عنوان اقامتگاهی با ساختمانی بزرگ که دارای ریز فضاهای مختلف جهت ایجاد امکانات رفاهی است، حائز اهمیت می باشد. ویلاها معمولا در زمین وسیعی که حومه شهر قرار دارند و شامل محوطه نیز هستند، ساخته می شود و به عنوان خلوتگاه به ویژه در فصل تابستان مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است شامل امکانات رفاهی مانند استخر، زمین بازی، باغ و ...باشد.
ویلا کلمه ای است که در اصل ایتالیایی با املای دقیقاً مشابه، اما ریشه آن در واقع لاتین است. طبق فرهنگ لغت مریام وبستر، واژه ویلا شبیه به لاتین "vicus" است و به "خانه های همسایه" اشاره دارد. حتی در آن زمان، از کلمه ویلا برای تعریف املاک وسیع، با اتاق‌های بزرگ و باغ‌های وسیع استفاده می‌شد. در روم باستان دو نوع اصلی ویلا وجود داشته است: ویلا اورنا، که در داخل شهر روم و قابل دسترس بوده است.  و ویلا روستیکا، ملکی، عموماً خارج از شهر، که به طور دائم توسط کارگرانی که مسئولیت مراقبت از آن را نیز بر عهده داشتند، اداره می شده است.

 

اصول پلان طراحی ویلا

 

یکی از مهم ترین واصلی ترین اصول طراحی ویلا، طراحی پلان ویلا می باشد، چرا که در طراحی ویلا باید به هماهنگی میان پلان و فرم توجه زیادی شود در عین حال توجه به موارد اقلیمی، نورگیری، تهویه، عملکرد، کاربردی بودن فضاها و جلوگیری از پرت شدن فضاها این روند را به چالش های فراوانی می کشاند، حل کردن آنها نیاز به زمان بندی مناسب دارد.در طراحی پلان ویلا، قرارگیری فضاها با توجه به سطح اشغال مناسب برای آشپزخانه، نشیمن، خواب ها، سیرکولاسیون و... از یک طرف هماهنگی کامل بین فضاها باید مورد توجه قرار گیرد. نکته دیگر دراصول طراحی ویلا توجه به سایت، طراحی فضای سبز، نحوه قرارگیری ساختمان ویلا، هماهنگی میان طبقات و ساختار سقف است که می تواند ساده، شیبدار ویا ترکیبی باشد، موارد گفته شده ازعوامل مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد. در روند طراحی ویلا در طول پروژه باید به مباحث مقررات ملی ساختمان توجه ویژه داشت تا در اجرا ویلا، ساختمان بصورت خاص و بی نقص به پایان برسد.
 

طراحی ویلا مدرن
طراحی ویلا مدرن
طراحی ویلا مدرن

"نمونه طراحی ویلا مدرن"
 

نمونه طراحی پلان ویلا

 

در فرآیند طراحی ویلای پردیس روند طراحی پروژه را با توجه به نیاز کارفرما و اصول طراحی معماری از طراحی پلان ویلا آغاز کردند. در طراحی این پروژه، فرم بوجود آمده بیشتر تابع عملکرد است؛ چرا که یکی از دغدغه های کارفرما رسیدن به فضاهایی با کیفیت ها و کارکردهایی متفاوت بود.هرچند باید خاطر نشان کرد که دراصول طراحی معماری یک بنا، فرم و عملکرد (حجم و پلان) در فرآیند طراحی بر یک دیگر تاثیر گذاشته  و در نهایت برای رسیدن به طرحی مطلوب یکدیگر را تکمیل می کنند. توجه به این نکته در طراحی ویلای پردیس نیز ملموس است.برای آشنایی بیشتر با پروژه طراحی ویلای پردیس می توانید در قسمت پروژه ها آن را مشاهده کنید.
 

طراحی پلان ویلا

" طراحی پلان ویلا در پردیس "
 

طراحی داخلی ویلا

" طراحی داخلی ویلا در پردیس "
 

اصول طراحی ویلا و اجرای ویلا در طراحی داخلی

 

 طراحی دکوراسیون داخلی در اصول طراحی ویلا از اهمیت بالایی برخوردار است و این بخش از عواملی می باشد که ویلا ها را از یکدیگر متمایز می کند، بر این اساس باید به آن توجه خاص شود. وجود دیتیل های خاص در ویلا و جزئیات می تواند طرح را زیباتر و مجلل تر نمایش دهد. استفاده از نور و شیشه در طراحی داخلی ویلا ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با معماری نورمی توان کیفیت فضا را تا حد زیادی ارتقا بخشید. درمقاله تادائوآندو معماری نور بیشتر می توان با معماری نورو تاثیر آن بر فضا آشنا شد.
 

طراحی دکوراسیون داخلی

" استفاده از پنجره های بزرگ در طراحی داخلی ویلا "
 

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

" سقف بلند و پنجره های بزرگ در طراحی داخلی ویلا "
 

طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی ویلا

" تامین دید از داخل به محیط ویلا "


طراحی معماری ویلا

"طراحی نما ویلا در پردیس- نورپردازی نما در شب"
 

طراحی دکوراسیون داخلی

"طراحی داخلی سرویس بهداشتی و حمام در ویلا"
 

اصول طراحی لنداسکیپ ویلا


یکی از اصول طراحی ویلا، تاثیر گیاهان در طراحی داخلی ویلا است. استفاده ی مناسب از گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا، به دلیل این که این المان ها از فضاهای بیرونی نشأت می گیرند، به انسان حس سرزندگی می دهند.
 

طراحی ویلا


در طراحی ویلا تصویر فوق، طراح سقف استخر را به نحوی نیمه مسقف طراحی کرده است و بیشتر بازی سایه روی استخر و نمای سقف چوبی مورد نظر بوده است. از نکات دیگر در طراحی این ویلا، می توان به طراحی محوطه و نحوه جمع کردن آب باران و شیب بندی ها دقت نمود.
 

طراحی ویلا مدرن
 

پلان ویلا مدرن

"طراحی نما ویلا مدرن"
 

طراحی ویلا مدرن
 

ویلا مدرن
 

طراحی ویلا


اصول طراحی ویلا در طراحی سازه


از اتفاقاتی که همیشه ایجاد محدودیت در  طراحی معماری به وجود می آورد و طراحان را به  چالش می کشاند، ایستایی و پایداری سازه ای طراحی ویلا صورت گرفته است.  ایجاد معماری جذاب و متفاوت در طراحی ویلا نیاز به دانش گرایش های مختلف از جمله دانش سازه ای است تا بتوان فرم های زیبایی خلق کرد. تیم طراحی سرور استودیو برای رسیدن به اهداف خود مهندسین گرایش های مختلف را دور هم جمع کرده و طراحی ویلا را به صورت موازی و در کنار هم انجام میدهند تا با کمترین خطا و بهترین خروجی پروژه به پایان برسد.

طراحی ویلا طراحی دکوراسیون داخلی طراحی ویلا طراحی ویلا طراحی ویلا طراحی ویلا طراحی ویلا طراحی دکوراسیون داخلی طراحی ویلا طراحی دکوراسیون داخلی طراحی ویلا طراحی ویلا طراحی دکوراسیون داخلی طراحی دکوراسیون داخلی طراحی ویلا طراحی ویلا طراحی ویلا طراحی دکوراسیون داخلی طراحی ویلا طراحی دکوراسیون داخلی طراحی ویلا طراحی ویلا طراحی ویلا طراحی دکوراسیون داخلی طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا آنلاین