×
طراحی حداکثر تعداد پارکینگ آنلاین

ثبت طراحی حداکثر تعداد پارکینگ آنلاین    1762

ثبت سفارش طراحی حداکثر تعداد پارکینگ آنلاین


درسامانه طراحی آنلاین این مهندسین مشاور، شما می توانید در زمینه های طراحی معماری و سازه نیازهای خود را جستجو کنید. برخی از نمونه پروژه های انجام شده در قسمت پروژه های انجام شده این مهندسین مشاور، قابل رویت و بررسی هستند.خدمات ثبت سفارش طراحی حداکثر تعداد پارکینگ آنلاین و یا حضوری در مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران از طریق کلیک بر روی لینک زیر انجام می شود.


 

ثبت سفارش طراحی حداکثرتعداد پارکینگ آنلاین
با توجه به افزایش روز افزون تعداد ماشین ها اهمیت پارکینگ ها بیشتر می شوند و یکی از ویژگی های مهم برای حضور مراجعان به هر مکانی، پارکینگ است. تامین پارکینگ برای هر بنایی از ساختمان مسکونی تا برج های تجاری، اداری و تفریحی الزامی است و با توجه به کاربری هر فضایی میزان سنجش حداقل تعداد پارکینگ متفاوت خواهد بود. در ادامه به موارد الزامات طراحی پلان پارکینگ می پردازیم.
 

طراحی پارکینگ در کاربری های مختلف


با توجه به انکه پارکینگ برای چه مکانی مورد استفاده قرار میگیرد ابعاد و اندازه هر  جایگاه ماشین متفاوت خواهد بود به طور مثال ابعاد پارکینگی که مورد استفاده برای بارگیری کامیون ها است با پارکینگ یک فروشگاه پر رفت و آمد متفاوت خواهد بود. حداقل تعداد پارکینگ برای هر مکانی وابسته به کاربری آن فضا دارد که در دفتر مقررات ملی ساختمان بیان شده است.
 

طراحی جایگاه های پارکینگ


طراحی جایگاه پارکینگ ها در محل هایی که ماشین ها به مدت کوتاهی پارک هستند مانند فروشگاه ها جایگاه هایی با زوایای 45 تا 60 درجه مناسب است. پارکینگ هایی با زوایای 90 درجه به دلیل آنکه پارک کردن سخت تر است برای محل هایی با پارک طولانی تر به کار می رود.

طراحی حداکثر تعداد پارکینگ آنلاینطراحی حداکثر تعداد پارکینگ آنلاین


هنگام طراحی جایگاه های پارکینگ ها باید به چند نکته توجه شود:
- فضای پارک معلولین
- محل عبور و مرور افراد
- محل تخلیه بار( در کل عبور مرور و پارک ماشین های سنگین از جمله کامیون، اتوبوس و ...)
 

طراحی حداکثر تعداد پارکینگ آنلاین

طراحی پارکینگ ایمن


یکی از عوامل تاثیرگذار در کاربری پارکینگ ها جزییات می باشند که در صورتی که به نظر می رسد چندان موثر نیستند ولی کمبودشان در صورت عدم استفاده کاملا احساس می شود مانند:
- علائم راهنمایی و رانندگی
- خط کشی های رنگی
- موانع ترافیکی
- تهویه مناسب
- سیستم اطفای حریق

سایر مواردی که در داشتن پارکینگی ایمن بسیار تاثیرگذار می باشد زهکشی مناسب، رمپ های استاندارد و روشنایی مناسب می باشد که در کاربری از پارکینگ در هر ساعت و هر شرایط آب و هوایی موثر است و تفاوتی ندارد پارکینگ ها سرپوشیده باشند و یا در فضایی سربازقرار گرفته باشند.
 

 

ثبت سفارش آنلاین طراحی حداکثرتعداد پارکینگ