×
طراحی پلان آنلاین

ثبت سفارش طراحی پلان آنلاین    11323

ثبت سفارش طراحی پلان آنلاین


درسامانه طراحی آنلاین این مهندسین مشاور، شما می توانید در زمینه های طراحی معماری و سازه نیازهای خود را جستجو کنید. برخی از نمونه پروژه های انجام شده در قسمت پروژه های انجام شده این مهندسین مشاور، قابل رویت و بررسی هستند.خدمات ثبت سفارش طراحی پلان آنلاین و یا حضوری در مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران از طریق کلیک بر روی لینک زیر انجام می شود.


 

 

ثبت سفارش طراحی پلان آنلایناهمیت طراحی نقشه ساختمان

طراحی نقشه آنلاین


چرا باید طراحی نقشه ی ساختمان خود را به مهندس معمار بسپاریم؟


همه ی ما در ساختمان هایی زندگی می کنیم و دیوارهای آن خواسته یا ناخواسته تاثیر به سزایی در زندگی مان دارد. هر روز بارها بین اتاق خواب، آشپزخانه و سالن اصلی رفت و آمد می کنیم و به راحتی متوجه نکات مثبت و منفی فضایی که در آن زندگی می شویم. نقشه و پلان فضایی که در آن زندگی می کنیم، نقش به سزایی در کیفیت فضایی هر محیطی دارد. عملکردی بودن و در عین حال زیبا بودن فضای زندگی رابطه مستقیم با روحیه و احساسات انسان در بلند مدت دارد. روابط فضایی در طراحی پلان ساختمان توجه بسیاری نیاز دارد تا به درستی شکل بگیرد زیرا تاثیر آندر طول زمان در زندگی ساکنین کاملا مشخص است. با گذر زمان نیازهای انسان ها تغییر کرده است و بهترین حالت طراحی نقشه خانه ( طراحی پلان) زمانی اتفاق می افتد که کاملا شخصی سازی شده و براساس نیاز فرد و یا افرادی که در آن خانه زندگی می کنند طراحی شود.

 برای شروع روند طراحی پلان آنلاین، چه اطلاعاتی لازم است؟


طراحی پلان ساختمان از فعالیت های مهم در طراحی یک بنا به حساب می آید.; طراحی پلان در محدوده شهری با گرفتن دستور نقشه  آغاز می شود. اطلاعات مهم  طبق ضوابط شهرداری که زمین پروژه در آن واقعا شده است از طریق دستور نقشه به کارفرما و طراح منتقل می شود . گوشه ای از این اطلاعات شامل موارد زیر می باشد:

  • ابعاد زمین پس از اصلاحی

  • میزان پیشروی طولی طبق سند( در شهر تهران  60 %+2 متر)

  • تعداد طبقات مجاز به ساخت( روی همکف و تعداد زیر زمین ها با میزان پیشروی مجاز)

  • قابلیت احداث کنسول و عمق آن

  • تعداد درب سواره رو و دسترسی پیاده مطابق با عرض زمین و عرض گذر

 

پس از دریافت اطلاعات مهم  از دستور نقشه  و نیازهای اولیه کارفرمای محترم طراحی پلان آنلاین آغاز می شود ترسیمات اولیه مطابق با اطلاعات دستور نقشه  شروع شده و محدوده طراحی  مشخص می شود. در طراحی پلان هر معمار روش کار خود را دارد. گروهی بر اساس جا نمایی لکه های فضایی کار را شروع کرده و گروهی بر اساس آکس بندی و طراحی پارکینگ طراحی را انجام می دهند که هر دو روش می تواند نتیجه مطلوب کارفرما را داشته باشد. با توجه به نیاز روز که بر مبنای داشتن حداکثر تعداد پارک خودرو می باشد، توجه ویژه ای به طراحی پارکینگ می شود.
 

طراحی نقشه ی خانه های شخصی به چه صورت انجام می شود؟


برای آشنایی با روند انجام طراحی نقشه و پلان فضاها بهتر است نمونه ای از آن را برای شما بازگو کنیم. تجربه ای که در پروژه مسکونی پردیس یک برای مجموعه ما اتفاق افتاد. این پروژه متعلق به خانواده ای دو نفره به همراه سه حیوان خانگی بود که برای زندگی دائمی خود به خانه ای با نیاز های مشخص احتیاج داشتند. به عنوان مثال اتاقی برای حیوانات، محلی برای آبتنی آن ها، فضایی برای نگهداری پرنده، اتاق کار شخصی و... . کارفرما تمام نیازهای خود را در قالب یک فایل آماده کرده و در جلسه اولیه با خود همراه داشتند. طراحی پلان این ساختمان بر اساس نیازهای پایه کارفرما ، ویژگی های سایت، محدودیت های شهری و تخصص طراحان انجام شد که حاصل کار بعد از چندین بار رفت و آمد رضایت کارفرما و مشاور را به همراه داشت.


آیا لازم است برای طراحی پلان ساختمان هایی با تعداد واحدهای بالا به مهندسین معمار مراجعه کرد؟


در ساخت و ساز شهری معمولا استفاده کنندگان  از فضاها مشخص نمی باشد و پلان ساختمان ها بر اساس ضوابط شهرداری و نیاز مالکان اولیه طراحی می شود، پس بهتر است مهندسین مشاور با تجربه ی خود در عرصه ی طراحی پلان، مناسب ترین نقشه را برای هر پروژه تهیه کنند.


انواع طراحی پلان آنلاین

 

آیا طراحی پلان دارای انواع متفاوتی است؟

 
بسته به نوع کاربری فضا نکات خاص آن در طراحی پلان در نظر گرفته می شود. کاربری می تواند مسکونی، اداری، تجاری و یا ترکیبی باشد. در طراحی نقشه ی هر کدام از این فضاها نیاز به رعایت کردن ضوابط مخصوص به آن هاست. تیم شاپ دکو همه ی انواع پلان های شما را به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری طراحی می کند.
 

طراحی پلان آنلاین


طراحی پلان ساختمان مسکونی

 

پس از مشخص شدن مساحت طراحی و نیاز های کارفرما تقسیم بندی فضاها آغاز می شود . تامین تعداد حداکثری پارکینگ که نیاز اکثر کارفرمایان است باعث می شود که طراحی نقشه ساختمان با جانمایی دستگاه پله و آسانسور و چیدمان ماشین ها در پارکینگ مطابق با آکس بندی ستون های سازه ای آغاز شود. داشتن اتاق خواب با ابعاد استاندار و نور کافی، سالن بزرگ و تفکیک شده از فضای نشیمن خصوصی، فضای تقسیم اتاق ها، آشپزخانه ای با ابعاد مناسب و موقعیت قرارگیری با بالاترین امکان بهره برداری  از جمله نکاتی هستند که در پلان های مسکونی باید رعایت شوند.

 

طراحی پلان آنلاین

 
طراحی پلان ساختمان اداری

 

در طراحی امروز، اکثر پلان های اداری به صورت فضای باز بدون تقسیم بندی طراحی می شوند تا در آینده متناسب با گروهی که از آن فضا قرار است استفاده کنند با طراحی داخلی مناسب خود تقسیم بندی ها را ایجاد کنند. قرارگیری دستگاه پله و آسانسور در محل مناسب، تامین تعداد حداکثری پارک خودرو از نکات مهم در طراحی پلان ساختمان اداری می باشد.

 

 

 

طراحی پلان ساختمان تجاری


با توجه به محل قرارگیری پروژه و ارزش واحد های تجاری ، در نظر گرفتن حداکثر متراژ مفید تجاری و در عین حال زیبایی بصری بنا در فرم از نکات مهم در طراحی ساختمان های تجاری می باشد. قرار گیری محل دسترسی ها دستگاه پله اصلی، پله فرار و پله برقی از نکات مهم در پلان های تجاری است. داشتن وید در پلان می تواند فضا را دلباز تر و محیط را برای بازدید کننده جذاب تر نماید.  بسته به نیازهای اصلی کارفرما طرح شکل گرفته و همزمان پلان و حجم بنا طراحی می شود.
 

ثبت سفارش آنلاین طراحی پلان