×
طراحی لابی آنلاین

ثبت سفارش طراحی لابی آنلاین    3289

ثبت سفارش طراحی لابی آنلاین


درسامانه طراحی آنلاین این مهندسین مشاور، شما می توانید در زمینه های طراحی معماری و سازه نیازهای خود را جستجو کنید. برخی از نمونه پروژه های انجام شده در قسمت پروژه های انجام شده این مهندسین مشاور، قابل رویت و بررسی هستند.خدمات ثبت سفارش طراحی مبلمان آنلاین و یا حضوری در مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران از طریق کلیک بر روی لینک زیر انجام می شود.


 

 

ثبت سفارش طراحی لابی آنلاین
لابی چیست؟

لابی فضایی است که افراد در بدو ورود به هتل, مجتمع مسکونی, اداری و یا آپارتمان با آن مواجه می شوند. بنابراین طراحی لابی یکی از مهم ترین قسمت های طراحی داخلی است و  باید با دیگر قسمت های ساختمان به خصوص نمای ساختمان هم خوانی داشته باشد و زیبایی آن را بیشتر جلوه دهد. در طراحی لابی علاوه بر توجه به طراحی دکوراسیون داخلی این فضا, به دسترسی لابی به سایر فضاها مانند آسانسور, راه پله, پارکینگ و غیره نیز باید دقت کرد. 

طراحی داخلی لابی یکی از خدمات شاپ دکو است که با توجه به تمایل جامعه به خدمات آنلاین از طریق اینترنت انجام می شود. برای درخواست طراحی لابی آنلاین تنها کافی است از طریق سایت وارد فرآیند طراحی آنلاین شوید و سفارش خود را ثبت کنید. در این قسمت می توانید روند طراحی لابی به صورت کلی آشنا شوید.

 


 

طراحی لابی

تفکیک فضای لابی

همان طور که تفکیک فضا در طراحی معماری حائز اهمیت است, در طراحی لابی نیز این چنین است. فضای لابی با توجه به کاربری ساختمان به بخش های مختلف تقسیم می شود اما قسمت هایی مانند ورودی, نشیمن و نگهبانی در همه ی آنها مشترک است. قسمت های مختلف لابی را می توان با طراحی داخلی از هم تفکیک نمود. این کار با استفاده از دیوار های جدا کننده, عناصر دکوراتیو, تغییر متریال در کف و یا دیوار ها انجام می شود. 
 

نشیمن لابی

فضای نشیمن یکی از بخش های مهم لابی است که باید در طراحی لابی در نظر گرفته شود. بنابراین لابی هر  چقدر هم کوچک باشد باید در طراحی آن فضایی برای نشستن افرادی که می خواهند در محیط آن منتظر بمانند تعبیه شود اما در برخی موارد به خواسته ی ساکنان این بخش نیز قابل حذف می باشد. از این فضا تنها برای انتظار استفاده نمی شود بلکه گاهی برای جلسات کوتاه با مهمانان غریبه مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین طراحی این فضا باید دلنشین و دعوت کننده باشد. با قرار دادن مبلمان در قسمتی از لابی می توان فضای نشیمن را از دیگر فضا ها متمایز کرد. در طراحی لابی هتل ها با توجه به رفت و آمد زیاد افراد معمولا جندین فضا با مبلمان متفاوت برای نشیمن در نظر گرفته می شود.
 

نگهبانی لابی

معمولا در مجتمع های پر جمعیت مکانی برای نگهبانی در نظر گرفته می شود و این مکان طوری طراحی می شود که  نگهبان تسلط کافی به ورودی و عبور و مرور افراد داشته باشد. جانمایی قسمت نگهبانی در طراحی لابی برای آپارتمان های کم جمعیت ضروری نمی باشد اما در برخی موارد به خواسته ی کارفرما انجام می شود. فضای نگهبانی با توجه به کاربری هر ساختمان مشخص می شود برای مثال قسمت نگهبانی ویا پذیرش هتل برای ایستادن چندین نفر طراحی می شود. متریال در طراحی لابی

متریال کف و دیوارها در زیبایی لابی نقش مهمی را ایفا می کنند. معمولا در طراحی لابی مجتمع های مسکونی از سنگ ساده در دیوار و کف استفاده می شود که در اثر حمل اثاثیه کمتر در معرض آسیب باشند. استفاده از رنگ های روشن در این فضا باعث بزرگ جلوه دادن این فضا می شود و گرد و خاک را نیز کمتر نشان می دهد. برای طراحی لابی هتل ها از متریال های مجلل تری برای کف و دیوارها استفاده می شود تا مشتری های بیشتری جذب شوند. در طراحی لابی ساختمان های اداری علاوه بر سنگ از چوب و موکت برای کف و دیوار ها استفاده می شود که این متریال در مقایسه با سنگ کمتر کثیفی را نشان می دهد.
 

طراحی لابی هتلطراحی لابی مدرنطراحی لابی اداری

 

طراحی لابی کلاسیک

طراحی سقف لابی

بر اساس سبک طراحی لابی, سقف آن نیز طراحی می شود. در لابی های مدرن معمولا سقف ها ساده طراحی می شوند اما در طراحی لابی کلاسیک سقف ها نقش مهمی در  طراحی دارند و در آن تزیینات زیادی به کار می رود. اغلب برای جلوه بیشتر این سقف ها از لوستر های بزرگ استفاده می شود.
 

مبلمان در دکوراسیون لابی

مبلمانی که در طراحی لابی هر فضا به کار گرفته می شوند باید طبق سبک آن فضا انتخاب شوند تا از نظر بصری زیبا و دارای هارمونی باشند. نکته ای که باید به آن اهمیت داد جنس و رنگ پارچه می باشد. برای مثال در ساختمان های اداری از مبلمان با رنگ تیره استفاده می شود چرا که به سرعت کثیف نمی شوند. نحوه چیدمان مبلمان باید طوری باشد که در مسیر رفت و آمد نباشد. بر اساس وسعت فضای لابی ممکن از چند نوع مبلمان استفاده شود.
 

طراحی لابی کلاسیک

 

عناصر دکوراتیو در دکوراسیون لابی
 

برای ایجاد حس در فضای لابی از عناصر دکوراتیو مانند آباژور, تابلو دکوراتیو, آینه و غیره در طراحی لابی استفاده می شود. اگر فضای لابی بزرگ باشد گاهی در طراحی لابی از آبنما نیز استفاده می شود. عناصر دکوراتیو زیبایی لابی را دو چندان می کنند اما مانند سایر قسمت ها باید با سبک فضا همخوانی داشته باشند. در لابی های کوچک تعداد این عناصر کمتر می باشند. به طور کلی گیاهان در طراحی داخلی تاثیر فراوانی دارند. بنابراین از گیاهان نیز می توان به عنوان یک عنصر دکوراتیو در طراحی لابی استفاده کرد. با قرار دادن گیاهان در لابی همانند دیگر فضا ها باعث ایجاد حس سرزندگی  می شود. نوع گیاهان باید بر اساس میزان نور موجود در فضا انتخاب شوند. در طراحی لابی برخی ساختمان ها از دیوار سبز  نیز استفاده می شود. 

طراحی لابی کوچکطراحی لابی کوچکطراحی لابی کوچکنورپردازی در طراحی لابی

نورپردازی در طراحی لابی حائز اهمیت می باشد و علاوه بر این که به منظور روشنایی بخشیدن به محیط است, به صورت دکوراتیو برای زیبایی و جلوه بیشتر می باشد. نورپردازی نشیمن بیشتر جهت روشنایی بخشیدن به آن محیط صورت می گیرد. برای نورپردازی از لوستر, چراغ های دیواری , آباژور و یا نورپردازی مخفی استفاده می شود. 

 

طراحی لابی

 

برای دیدن نمونه های طراحی و اجرای ویلا توسط تیم تخصصی مهندسین مشاور دکتر سرور، به صفحه ی پروژه لابی های طراحی شده در سایت سرور استودیو مراجعه کنید.ثبت سفارش آنلاین طراحی  لابی