×
  6898  

طراحی نمای مدرن

طراحی نمای مدرن یکی از مهمترین قسمت های طراحی در ساختمان می باشد، نمای ساختمان که از خیابان های شهر قابل مشاهده است نقش مهمی در کمک به رفاه و جذابیت یک منطقه ایفا می کند، بنابراین نما مدرن باید طوری طراحی شود که دارای مقیاس و ظاهر مطلوب، متناسب با سبک طراحی در منطقه را داشته باشد، طراحی نمای مدرن ساختمان اولین قسمت از یک ساختمان می باشد که از دور و نزدیک در معرض دید همگان  قرار می گیرد، شاید جالب باشد بدانید که یکی از مهمترین قسمت های طراحی نما مدرن یکسان بودن ارتفاع ساختمان های در یک خیابان می باشد که به عنوان بخش جدایی ناپذیر از توسعه کلی یک پروژه در نظر گرفته می شوند.

طراحی نمای ساختمان به عنوان بخش مهمی از پوسته ساختمان می باشد، نما ساختمان نه تنها از خانه شما در برابر تأثیرات خارجی محافظت می کند بلکه نما مدرن به ظاهر خانه شما کمک شایانی می کند تا جلوه ساختمان طراحی شده شما جلوه زیبایی پیدا کند، این که آیا شما یک نمای ساده و مدرن را می خواهید که متناسب با منظر شهری باشد یا چیزی که واقعاً برجسته باشد، شاید جالب باشد بدانید که امکانات طراحی یک نما مدرن به اندازه خود توسعه دهندگان متنوع و فردی است.

پوسته ساختمان همیشه در مورد دوام یک خانه مهمترین ویژگی بوده است. نقش اصلی آن محافظت از خانه در برابر عناصر: برف ، باران ، باد و خورشید است. از آنجایی که پدیده های شدید جوی در دهه های اخیر افزایش چشمگیری داشته است ، آمادگی برای شرایط مختلف آب و هوایی و حفاظت کافی از دیوارهای خانه بسیار مهم است.
 

طراحی نمای مدرن با ترموود


نما مدرن علاوه بر محافظت از ساختمان ، وظیفه مهم و مفید دیگری را نیز دارد که توسعه دهنده قطعاً باید در نظر داشته باشد: نمای ایده آل با عمل به عنوان عایق حرارتی مصرف انرژی را کاهش می دهد. همچنین دارای آب و هوای دلپذیر داخلی است ، محافظت در برابر آتش را بهبود می بخشد و در برابر صدا و سر و صدای خارجی عایق بندی می کند. با این حال ، بسیاری از این عملکردها فقط با عایق مناسب قابل اطمینان هستند.

طراحی نما مدرن از مهم ترین بخش ها در طراحی نما ساختمان می باشد، نمای یک ساختمان مهمترین قسمت از یک ساختمان است که در معرض دید افراد قرار می گیرد بنابراین باید به درستی و طبق اصول طراحی نمای مدرن طراحی شود. سبک نما بستگی به سلیقه و نیاز کارفرما همچنین بافتی که ساختمان در آن قرار گرفته است دارد. نمای مدرن، این روز ها مورد توجه کارفرمایان در طراحی یک ساختمان می باشد. اما انچه که باعث جذابیت نماهای مدرن می شود رعایت اصول طراحی و رعایت این ویژگی های طراحی آن می باشد. در اینجا پنج ویژگی طراحی نما مدرن را بیان می کنیم.
 

تفاوت نمای مدرن و نما کلاسیک


نمای مدرن نمایی است که تا حد امکان به صورت ساده با تامین تنها عملکرد مورد نظر کارفرما، جمع بندی می شود. استفاده از انواع مصالح، مقید نبودن به رعایت تقارن، هندسه های شکسته، ترکیب رنگ های مختلف، ... از ویژگی های دیگر این نما است. نوعی از نمای مدرن را می توان نمای مینیمالیست نام برد که با حداقل المان های لازم و عملکردی نما طراحی شود.... البته این تعاریف بیشتر احساسی هستند و بهتر است با زبان تصویر با کارفرما و مخاطب جهت دریافت نیازهایشان ارتباط برقرار نمود.

اما به صورت عموم در بازار امروز طراحی نمای ایران (شهریور 1400) منظور از نمای کلاسیکی که در ایران نام برده می شود، نمای رومی موجود در اروپا و آمریکا است که طرح های اصلی آن به سال های 1700 تا 1800 میلادی برمیگردد. نمایی از جنس سنگ، با ستون ها و سرستون های بزرگ، ابزارهای سنگی،... نمایی که بیشتر در ادبیات طراحی کلیسا استفاده می شده است و به نحوی هستند که وقتی انسان در برابر آن قرار میگیرد احساس شکوه نما انسان را تحت تاثیر قرار داده و با طراحی نما مدرن بسیار متفاوت است و کوچکی انسان در برابر شکوه این عمارت ها از فلسفه های اصلی این طراحی است. رعایت تقارن از مواردمهم در طراحی نمای کلاسیک می باشد، در صورتی که در طراحی های نمای مدن به این موضوع اهمیتی داده نشده است.

تعریف نمای کلاسیک وابسته به فرهنگ و آداب و رسوم مخاطبانی دارد که در مورد این نمای بحث می کنند. بعضی مواقع کارفرمایی میگوید تمایل به نمای کلاسیک دارد، اما هنگامی که نمونه های به او نشان داده می شود متوجه می شویم او در واقع منظورش از نمای مدرن یک نمای کلاسیک است، پس بهترین راه برای شناخت نیاز مشتری فارغ از ادبیات دسته بندی نوع نما شامال مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، پست مدرن، .... بهتر است با ادبیات تصویری نیاز کافرما تشخیص د اده شود، فارغ از تعاریف موجود در این زمینه.
 

طراحی نمای مدرن یا داینامیک

ویژگی های طراحی نما مدرن


طراحی نمای با توجه به خط آسمان صاف


خطوط براق و ضروری هر نمای مدرن ، به ویژه خطوط سقف تخت و خطوط عمودی مستحکم است. در هر خیابانی قدم بزنید و بدون شک متوجه این ویژگی طراحی خواهید شد: هوشمندانه ، ساده ، مینیمال و چشمگیر است.


نمای مدرن با آجر

طراحی شیشه ای نمای مدرن

نورپردازی نمای مدرن

نمای مدرن استفاده از خط آسمان صاف در طراحی نمای مدرن

طراحی نمای مدرن با استفاده از ترکیب متریال ( مصالح)


مصالح ترکیبی از ویژگی های بیشتر طراحی نما های ترند جهان است. خانه های آجری قدیمی باید به نفع ترکیب ها و شکل های جدید امروزی که برای طراحی های خاص و غیر معمول استفاده می شوند، کنار گذاشته بشوند. برای مثال استفاده از آجر های سفید در کنار بلوک های سنگ مشکی  و ورق های گالوانیزه خاکستری که ایجاد خطوط افقی و عمودی که در تضاد یکدیگر هستند یک اثر چشمگیر ولی ساده که کاملا مدرن به نظر می رسد را ایجاد می کند.
 

طراحی نمای مدرن ترکیبی

استفاده ترکیبی از متریال در طراحی نمای مدرن
 

طراحی سنگی نمای مدرن

استفاده از سنگ در طراحی نما همخوان با بافت ساختمان
 

طراحی نمای مدرن

استفاده از خط آسمان صاف در طراحی نمای مدرن

طراحی نما مدرن با استفاده از پالت رنگی تیره و خنثی


خاکستری، سیاه، سفید، دودی و .... از جمله رنگ هایی هستند که در طراحی نما های مدرن از آنها استفاده می شود. استفاده از رنگ های روشن و تیره همزمان تنوع و انعطاف پذیری را برای صاحبان خانه فراهم می کند در عین حال تناسب و هماهنگی با سبک سایر ساختمان ها و خیابان را راحت تر فراهم می کند.

 

طراحی نمای مدرن مینیمالیست

ترکیب رنگ های خنثی در طراحی نما
 

طراحی نمای مدرن با استفاده از طبقات کنسول دار


داشتن طبقات بالایی کنسول دار که  جلوتر از بدنه اصلی ساختمان باشد نیز یکی از المان های طراحی نما مدرن می باشد که فضای بیشتری جهت داشتن مکان خاص در طراحی مانند یه اتاق اضافی را می دهد.
 

طراحی نمای به سبک مینیمال


نمای مدرن در بین سبک های مختلف معماری، سبکی که از آن بهره می برد، سبک مینیمال می باشد که بهترین نمود خود را در طراحی نما نشان می دهد. مینیمالیسم در بهترین حالت ممکن سادگی است.
 

طراحی نمای مدرن چند طبقه

استفاده از متریال شیشه در طراحی نما ساختمان چند طبقه
 

نمای مدرن شیشه ای

استفاده از متریال شیشه در طراحی نما ساختمان چند طبقه


طراحی نمای مدرن مشکی

طراحی نمای مینیمال تک رنگ مشکی


نورپردازی نمای مدرن

نورپردازی نما در شب

طراحی نمای مدرن شیشه ای

طراحی نمای ساختمان با استفاده از شیشه


خدمات مشابه