×
طراحی سرویس بهداشتی آنلاین

ثبت طراحی سرویس بهداشتی آنلاین    4029

ثبت طراحی سرویس بهداشتی آنلاین

 

درسامانه طراحی آنلاین این مهندسین مشاور، شما می توانید در زمینه های طراحی معماری و سازه نیازهای خود را جستجو کنید. برخی از نمونه پروژه های انجام شده در قسمت پروژه های انجام شده این مهندسین مشاور، قابل رویت و بررسی هستند.خدمات ثبت سفارش طراحی سرویس بهداشتی آنلاین و یا حضوری در مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران از طریق کلیک بر روی لینک زیر انجام می شود.


 

ثبت سفارش طراحی سرویس بهداشتی آنلاین


 

اصول طراحی سرویس بهداشتی

 
طراحی سرویس بهداشتی باید با طراحی سایر قسمت ها همخوانی داشته باشد. فضایی که برای سرویس بهداشتی در نظر گرفته می شود باید متناسب با ابعاد خانه ساخته شود. بر اساس ابعاد یک فضا تعداد سرویس بهداشتی ها نیز متغیر است اما در حالت کلی در هر فضایی حداقل باید دو سرویس بهداشتی جانمایی شود که یکی از آن ها سرویس بهداشتی مهمان است و دیگری سرویس بهداشتی که اعضای خانه از آن استفاده می کنند که با حمام نیز تلفیق می شود. 
سایزدرب ورودی سرویس بهداشتی باید بین ۷۰ تا ۸۰ سانتی متر باشد و معمولا طوری طراحی می شود که مقابل سایر فضاهای خانه باز نشود و به سمت حاشیه و یا فضاهای پرت باید در نظر گرفته شود. برای حل این مشکل بهتر است برای سرویس بهداشتی یک پیش فضا در نظر گرفت. متریال هایی که در سرویس های بهداشتی استفاده می شود باید در مقابل رطوبت مقاوم باشند. متداول ترین متریال برای دیوار ها و کف سرویس های بهداشتی کاشی و سرامیک است. رنگ و طرح متریال های سرویس بهداشتی معمولا خنثی و ساده هستند تا حس آرامش را به محیط القا کنند اما در عین حال هیچ استانداردی برای آن وجود ندارد. برای جذابیت بیشتر و خاص تر شدن فضا از دو متریال در کف و یا دیوارها استفاده می شود.

طراحی سرویس بهداشتی مدرنطراحی سرویس بهداشتی مدرنطراحی سرویس بهداشتی مدرن

در طراحی سرویس بهداشتی مهمان معمولا برای رعایت اصول بهداشتی از سرویس ایرانی استفاده می شود اما اگر فضا به اندازه کافی بزرگ باشد, هم سرویس ایرانی و هم فرنگی در سرویس مهمان جانمایی می شود. جانمایی سرویس فرنگی و ایرانی باید طوری انجام شود که به محض ورود فرد به سرویس بهداشتی توالت در مسیر عبور او قرار نداشته باشد. یکی از بخش های اصلی سرویس بهداشتی روشویی است که معمولا رو به روی درب ورودی جانمایی می شود. در قسمت بالایی روشویی معمولا آینه نصب می شود. ارتفاع روشویی باید طوری باشد که برای افراد با قدهای مختلف قابل استفاده باشد که بین ۸۶ تا ۹۱ سانتی متر در نظر گرفته می شود. در صورتی که فضا کافی باشد, در قسمت پایینی روشویی کابینت قرار می گیرد که برای قرار دادن وسایل بهداشتی مانند خمیردندان, دستمال توالت و غیره استفاده می شود. 

طراحی سرویس بهداشتی خانهطراحی سرویس بهداشتی کوچکطراحی سرویس بهداشتی کوچک

برای جذاب تر شدن فضای سرویس بهداشتی می توان از انواع تابلوهای دکوراتیو و یا گل و گیاه در فضای سرویس بهداشتی استفاده کرد. گاهی از نورهای دکوراتیو نیز برای ایجاد سایه های متفاوت در طراحی سرویس بهداشتی استفاده می شود.

طراحی سرویس بهداشتی کلاسیکطراحی سرویس بهداشتی کلاسیک
 

ثبت سفارش آنلاین طراحی سرویس بهداشتی