×
طراحی رستوران آنلاین

ثبت سفارش طراحی رستوران آنلاین    3095

ثبت سفارش طراحی رستوران آنلاین


درسامانه طراحی آنلاین این مهندسین مشاور، شما می توانید در زمینه های طراحی معماری و سازه نیازهای خود را جستجو کنید. برخی از نمونه پروژه های انجام شده در قسمت پروژه های انجام شده این مهندسین مشاور، قابل رویت و بررسی هستند.خدمات ثبت سفارش طراحی مبلمان آنلاین و یا حضوری در مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران از طریق کلیک بر روی لینک زیر انجام می شود.


 

 

ثبت سفارش طراحی رستوران آنلاین

 


طراحی رستوران آنلاین


طراحی رستوران یکی از خدمات شاپ دکو است که با توجه به تمایل جامعه به خدمات آنلاین, از طریق اینترنت انجام می شود. برای درخواست طراحی رستوران آنلاین تنها کافی است از طریق سایت وارد فرآیند طراحی آنلاین شوید و سفارش خود را ثبت کنید. در این قسمت می توانید با روند طراحی رستوران به صورت کلی آشنا شوید.

طراحی آنلاین رستوران

 

اصول طراحی رستوران


به طور کلی هر رستورانی علاوه بر این که باید غذا با کیفیت بالا سرو کند, فضایی جذاب و ایده آل باید داشته باشد تا در ذهن مشتری خاطره ای ماندگار از آن مکان ثبت شود. در طراحی رستوران مدرن می توان از طرح ها با رنگ های آبی روشن و خاکستری, بافت و رو شنایی بیشتری به محیط بخشید. برای دکوراسیون داخلی رستوران مدرن و مجلل می توان از بافت هایی مانند آجر و اکسسوری های چوبی و سنگی استفاده کرد.


اصول طراحی رستوراناصول طراحی رستوراناصول طراحی رستوران


نورپردازی علاوه بر این که در زیبایی محیط تاثیر فراوانی دارد, در مدت زمانی که مشتری در رستوران می نشیند نیز مؤثر می باشد. درطراحی فست فود از نورپردازی پر انرژی استفاده می شود تا مشتری غذای خود را سریع میل کند. بنابراین در این نوع رستوران ها مشتریان زمان کمتری در رستوران می مانند و جا برای باقی مشتریان فراهم می شود. در طراحی رستوران های مجلل از نورپردازی ملایم استفاده می شود و این باعث می شود مشتریان مدت بیشتری در آنجا سپری کنند. نورپردازی و ترکیب نور ها حائز اهمیت است و با دکوراسیون رستوران باید هماهنگ باشد.


نورپرازی رستوراننورپرازی رستوراننورپرازی رستوران


کفپوش رستوران ها به محیط و سبک رستوران بستگی دارد و از کفپوش های متنوعی مانند چوب های تیره و روشن, لمینیت, سنگ فرش و یا سنگ استفاده می شود. برای ایجاد دکوراسیون متفاوت در یک رستوران, از ترکیب رنگ های متفاوت و خاص در مبلمان, دیوار و کف استفاده می شود. استفاده از لوازم دکوری در طراحی رستوران زیبایی رستوران را چندین برابر می کند. برای مثال با استفاه از گیاهان در دکوراسیون رستوران حس سر زندگی به مشتریان القا می شود.
 

طراحی داخلی رستورانطراحی داخلی رستورانطراحی داخلی رستوران


در طراحی رستوران جانمایی کدام فضاها ضروری است؟


طراحی پلان رستوران "نمونه پلان جانمایی فضاهای رستوران"

طراحی داخلی رستوران

آشپزخانه رستوران

بسته به نوع رستوران, آشپزخانه یک رستوران ممکن است باز و یا بسته طراحی شود. چیدمان آشپزخانه و سایز آن به نوع غذایی که ارائه می شود و رستوران بستگی دارد. بنابر این  منو رستوران، نوع سرویسی که قرار است ارائه شود و تکنیک پختی که سرآشپز قرار است استفاده کند در طراحی رستوران آشپزخانه اهمیت فراوانی دارد. به طور مثال  خانه های استیک به فضاهای بزرگی برای گریل نیاز دارند در عین حال رستوران هایی که با تغییر فصل منو آن ها تغییر می کند به آشپزخانه هایی متغیر با انعطاف پذیری بالایی نیاز دارند.


طراحی داخلی رستوران

فضای نشیمن رستوران معمولا فضای نشیمن، بار، سرویس بهداشتی و فضای انتظار 60 درصد از متراژ  کل رستوران را در بر می گیرند و 40 درصد باقی مانده مختص به آشپزخانه، انبار و آماده کردن غذا است. هنگام طراحی رستوران باید تعداد مشتری هایی که قرار است از انها پذیرایی شود را در نظر بگیرید. همچنین مسیر رفت و آمد کارکنان و مشتری ها باید طوری طراحی شود که هیچ مانعی در مسیر آنها وجود نداشته باشد. از دیگر مواردی که باید در نظر داشته باشید انعطاف پذیر بودن این فضا است که در صورت لزوم امکان جابه جایی برای برگزاری مراسم های بزرگ را داشته باشد.طراحی داخلی رستوران

ورودی و فضای انتظار رستوران

این بخش اولین جایی است که مشتریان در آن قرار می گیرند. بنابراین طراحی این قسمت باید جذاب باشد و حس خوب را به افراد منتقل کند. فضایی که به این قسمت اختصاص داده می شود به وسعت کل رستوران بستگی دارد و طراحی آن نیز باید مطابق با محیط رستوران باشد. گاهی در طراحی ورودی رستوران فضایی کوچک برای انتظار افراد در نظر گرفته می شود. بار رستوران همه رستوران ها دارای بار نیستند ولی اگر چنین فضایی در رستوران تعبیه شود می تواند جاذبه اصلی فضا باشد. این فضا نقطه ی توجه مشتریان است که به نوعی هویت آن مکان را تعیین می کند که معمولا با یک طراحی خاص از سایر فضاهایی که در اطراف آن چیدمان می شود جدا می شود.

طراحی داخلی رستوران

سرویس بهداشتی رستوران

سرویس بهداشتی یک بخش مهم طراحی رستوران است که در حالت ایده آل درب های آن باید دور از قسمت غذا خوری قرار بگیرند. بهتر است سرویس بهداشتی آقایان و بانوان مجزا باشند اما گاهی با توجه به فضای کم رستوران, سرویس بهداشتی به صورت اشتراکی در نظر گرفته می شود. طراحی این بخش از رستوران نیز علاوه بر اینکه باید متناسب با محیط رستوران باشد, باید حس آرامش را به افراد منتقل کند و این باعث می شود که افراد وقت بیشتری در این فضا بگذرانند.


رستوران ها چند نوع هستند؟

طراحی داخلی رستوران

رستوران خانوادگی

رستوران های خانوادگی شباهت زیادی به رستوران های کژوال دارند ولی می توان تفاوت آن ها را در نحوه ی سرو غذا دانست. در رستوران های خانوادگی برای سرو غذا از ظرف های بزرگ برای مشتریان استفاده می شود تا اعضای خانواده بتوانند غذای خود را با هم تقسیم کنند. از مهم ترین مزایای رستوران های خانوادگی محیط آرام آن است. منو رستوران های خانوادگی قیمت های مناسب تری نسبت به رستوران های سنتی دارند. این رستوران ها برای دورهمی های خانوادگی و همچنین دوستانه مکانی مناسب هستند. تفاوتی که بین رستوران های خانوادگی و رستوران های کژوال وجود دارد این است که میز و صندلی ها ظرفیت بیشتری دارند تا اعضای خانواده بتوانند در کنار هم بنشینند. طراحی این نوع رستوران ها معمولا نئوکلاسیک و یا سنتی هستند. نورپردازی و لوازم دکوری این نوع رستوران ها عموما ساده هستند.

طراحی داخلی رستوران

رستوران لوکس

در این نوع رستوران ها خدماتی که به مشتریان ارائه می شود بیشتر است بنابراین فضای بیشتری در اختیار طراح قرار می گیرد. دکوراسیون داخلی این رستوران ها لوکی و عموما کلاسیک می باشد. مبلمان و لوازم های دکوری این رستوران خاص و منحصر به فرد هستند. در این نوع رستوران ها مبلمان در هر قسمت متفاوت اما مرتبط با هم انتخاب می شوند. نورپردازی مانند دیگر قسمت ها تاثیر بسزایی در زیبایی محیط دارد. معمولا برای این رستوران ها فضایی برای گروه موسیقی در نظر گرفته می شود. در این رستوران ها فضایی به عنوان اتاق VIP در نظر گرفته می شود. برای این فض مبلمان لوکس تری در نظر گرفته می شود تا تفاوت این فضا ها قابل لمس باشد.طراحی داخلی رستوران

رستوران فست کژوال

این رستوران ما بین رستوران های کژوال و فست فود ها می باشد و یکی از پرطرفدارترین رستوران ها در صنعت رستوران در طی دهه اخیر است. مبلمانی که در این نوع رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرند عموما اجتماعی هستند. برای مثال از یک میز با طول زیاد و چندین صندلی برای پذیرایی از افراد استفاده میشود. گاهی از صندلی و میز های بلند در دکوراسیون این فضا ها استفاده می شود تا محیط صمیمی و گرم باشد. در طراحی این رستوران ها لزوما آشپزخانه بسته در نظر گرفته نمی شود و گاهی برای مشتریان قابل مشاهده می باشد. از لوازم های دکوری برای ایجاد صمیمیت در فضا استفاده می شود.طراحی داخلی رستوران

فست فود

فست فود ها در بین اکثریت مردم محبوبیت بیشتری دارند. عموما طراحی فست فود ها ساده تر از دیگر رستوران ها می باشند. مبلمانی که برای این فضا ها انتخاب می شوند, علاوه بر اینکه بسیار ساده هستند, متریال های استفاده شده در آنها مقاومت بیشتری دارند. با توجه به این که فضای این نوع رستوران ها کمتر از سایر است و بیشتر افراد به صورت بیرون بر از این رستوران ها غذا تهیه می کنند, مبلمان این فضا ها به گونه ای انتخاب می شوند که فضای کمی اشغال کنند برای مثال از مبلمان دیواری در طراحی داخلی فست فود ها استفاده می شود.در طراحی فست فود ها رنگ های قرمز و زرد پرکاربرد هستند.
ثبت سفارش آنلاین طراحی رستوران