×
طراحی روف گاردن آنلاین

ثبت طراحی روف گاردن آنلاین    1973

ثبت سفارش طراحی روف گاردن آنلاین


درسامانه طراحی آنلاین این مهندسین مشاور، شما می توانید در زمینه های طراحی معماری و سازه نیازهای خود را جستجو کنید. برخی از نمونه پروژه های انجام شده در قسمت پروژه های انجام شده این مهندسین مشاور، قابل رویت و بررسی هستند.خدمات ثبت سفارش طراحی روف گاردن آنلاین و یا حضوری در مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران از طریق کلیک بر روی لینک زیر انجام می شود.

 

ثبت سفارش طراحی روف گاردن آنلاینطراحی روف گاردن یا بام سبز راه حلی برای داشتن فضای سبز هرچند کوچک در زندگی های آپارتمانی امروز است هرچند که اجرای این نوع از پوشش سبز با محدودیت ها وچالش هایی روبه رو است ولی در انتها باعث افزایش کیفیت زندگی و حتی ارزش ساختمان به عنوان یک ویژگی خاص خواهد شد. درادامه به بیان قسمت های مختلفی از یک طراحی فضای سبز در بام می پردازیم.
 

طراحی روف گاردن مدرنطراحی روف گاردن مدرنطراحی روف گاردن مدرن


یکی از مهمترین چالش های طراحی واجرای بام سبز وزنی است که بر روی بام وارد میشود که این میزان را با محاسبه سطح کشت بر حسب متر مکعب خاک می توان انجام داد زیرا خاک سنگین ترین عنصری است که استفاده می شود. کف روف گاردن ها اغلب به صورت کف معلق طراحی می شوند زیرا تا آب بتواند از طریق کف به سیستم زهکشی تعبیه شده در زیر کف معلق راه پیدا کند.

 

کاشت گیاه در روف گاردن


انتخاب گیاهان در طراحی روف گاردن ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تفاوت اصلی کاشت در بام سبز و حیاط این است که امکان حفر زمین وجود ندارد و تمامی گیاهان در  گلدان ها یا باغچه هایی ساخته شده در ارتفاع کاشته می شوند و از زمین نمی توانند به عنوان یک منبع آبی استفاده کنند به همین منظور وابستگی بیشتری به آبی که به آنها داده می شود و آب وهوای  جوی دارند. به همین دلیل استفاده از گیاهانی که به آب کمتری نیاز دارند و آفتاب دوست هستند توصیه می شود. البته استفاده از گیاهان همیشه سبز مانند کاج، سرو و.... باعث می شود که زیبایی و سر سبزی را در تمامی فصول سال داشته باشید.
 

طراحی روف گاردن پشت بام

طراحی نشیمن در روف گاردن


یکی از بخش های مهم روف گاردن ها محلی برای تجمع یا استراحت است که امروزه با توجه به اینکه مبلمان مدرن و طراحی شده در دسترس تر از گذشته است استفاده از میز و صندلی های پلاستیکی گذشته جایز نیست. حتی می توان به جای استفاده از مبلمان هایی که از فروشگاه ها تهیه می شود از مصالح جهت ساخت فضای نشیمن استفاده کرد که بسیار زیباتر بوده و با کلیت فضا همخوانی بیشتری خواهند داشت.
 

طراحی روف گاردن کوچکطراحی روف گاردن پشت بامطراحی روف گاردن کوچک

طراحی آشپزخانه در روف گاردن


از قابلیت های ویژه ای که می توانیم به روف گاردن خود بدهیم ساخت آشپزخانه ای با حداقل های اولیه هم برای داشتن رفاه بیشتر و هم لذت بردن از آشپزی کردن در فضای باز. در صورتی که امکان ساخت آشپزخانه را ندارید ساخت فضایی برای باربیکیو و برای دوستداران پیتزا یک فر پیتزا می تواند جذاب و در دسترس تر باشد.
 

طراحی روف گاردن کوچکطراحی روف گاردن پشت بامطراحی روف گاردن پشت بام


در صورت امکان با اتصال فضای داخلی با روف گاردن خود می توانید فضای دل انگیزی را در فصول گرم سال ایجاد کنید.
 

انواع روف گاردن 

ثبت سفارش طراحی روف گاردن آنلاین