×
طراحی سازه فولادی آنلاین

ثبت سفارش طراحی سازه فولادی آنلاین    2287

ثبت سفارش طراحی سازه فولاد آنلاین


درسامانه طراحی آنلاین این مهندسین مشاور، شما می توانید در زمینه های طراحی معماری و سازه نیازهای خود را جستجو کنید. برخی از نمونه پروژه های انجام شده در قسمت پروژه های انجام شده این مهندسین مشاور، قابل رویت و بررسی هستند.خدمات ثبت سفارش طراحی سازه فولاد آنلاین و یا حضوری در مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران از طریق کلیک بر روی لینک زیر انجام می شود.


 

 

ثبت سفارش طراحی سازه فولاد آنلاینطراحی سازه فولادی


سازه های فولادی با توجه به هزینه اولیه بالا به نسبت سازه های بتنی کمتر مورد استقبال کارفرمایان قرار می گیرد. سازه های فولادی به علت ابعاد کوچکتری که نسبت به سازه های بتنی دارند بیشتر مورد توجه مهندسان معمار قرار می گیرند. با توجه به نوسانات قیمت آهن در بازار حجم آهن مصرفی در سازه های فولادی بسیار حائز اهمیت می باشد. سیستم های باربر جانبی سازه که در برابر زلزله طراحی می شوند بسیار در حجم آهن مصرفی پروژه تاثیرگذار می باشند. آهن مصرفی در سازه هایی که با مهاربند طراحی و اجرا می شوند معمولا کمتر از سازه های با قاب خمشی می باشند. دلیل این موضوع استفاده از ظرفیت محوری ستونها به جای ظرفیت خمشی در قاب های مهاربندی شده می باشد.


طراحی سازه فولادی آنلاینطراحی سازه فولادی آنلاینطراحی سازه فولادی آنلاین

چرا از سازه فولادی استفاده کنیم؟


اصلی ترین دلیلی که از سازه فولادی استفاده می شود عملکرد بسیار عالی آنها تحت کشش ها است. به طور کلی مصالح فولادی دارای نمودار تنش کرنشی هستند که در دنیا هیچ مصالحی با این قابلیت وجود ندارد. در حال حاضر مخترعان به دنبال ساخت مصالحی به واسطه علم نانو تکنولوژی هستند تا قابلیت مصالح فولادی را داشته باشند. سرعت بسیار بالای اسکلت فولادی باعث می شود تا افراد علاقمند به استفاده از آن باشند و همجنین سازه های فولادی با پلان معماری معمولا انعطاف پذیری بیشتری دارند. به طور مثال وجود بازشوها نیاز به استفاده از تیر فرعی دارد که در سازه های بتنی باعث پیچش در تیر اصلی می شود؛ اما در سازه های فولادی با توجه به جزییات اتصالات مفصلی چنین مشکلاتی در طراحی وجود ندارد. به طور کلی مقایسه بین سازه های فولادی و بتنی از نظر برتری کاملا غلط بوده و انتظار می رود با طراحی مناسب و کنترل ضوابط آیین نامه های مربوطه هر دو نوع این سازه ها عملکرد مناسبی در برابر بارهایی که برای آنها طراحی شده اند از خود نشان دهند.

برای دیدن نمونه های طراحی و اجرای سازه فولادی توسط تیم تخصصی مهندسین مشاور دکتر سرور، به صفحه ی پروژه های طراحی شده در سایت سرور استودیو مراجعه کنید.ثبت سفارش طراحی سازه فولاد آنلاین