×
طراحی فضای سبز و آلاچیق آنلاین

طراحی فضای سبز و آلاچیق آنلاین    3305

ثبت سفارش طراحی فضای سبز و آلاچیق آنلاین


درسامانه طراحی آنلاین این مهندسین مشاور، شما می توانید در زمینه های طراحی معماری و سازه نیازهای خود را جستجو کنید. برخی از نمونه پروژه های انجام شده در قسمت پروژه های انجام شده این مهندسین مشاور، قابل رویت و بررسی هستند.خدمات ثبت سفارش طراحی مبلمان آنلاین و یا حضوری در مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران از طریق کلیک بر روی لینک زیر انجام می شود.


 

 

ثبت سفارش طراحی فضای سبز وآلاچیق آنلاین  

طراحی فضای سبز آنلاین
 


طراحی فضای سبز یکی از خدمات شاپ دکو است که با توجه به تمایل جامعه به خدمات آنلاین از طریق اینترنت انجام می شود. برای درخواست طراحی فضای سبز آنلاین, تنها کافی است از طریق سایت وارد فرآیند طراحی آنلاین شوید و سفارش خود را ثبت کنید. در این قسمت می توانید با طراحی فضای سبز به صورت کلی آشنا شوید.


 

طراحی فضای سبز آنلاینطراحی فضای سبز آنلاینطراحی فضای سبز آنلاین
 

طراحی فضای سبز محوطه


به طور کلی محوطه ساختمان و یا ویلا اولین جایی است که افراد ورود با آن متوجه می شوند. بنابراین طراحی فضای سبز محوطه, تاثیر چشمگیری در زیبایی ویلا و یا ساختمان دارد. در طراحی فضای سبز محوطه, علاوه بر در نظر گرفتن محل کاشت گیاهان, محل نشیمن و مسیر های  رفت و آمد نیز طراحی می شوند.  بر اساس وسعت فضا و طبق نیازهای کارفرما, در طراحی فضای سبز محوطه  آبنما, استخر, آلاچیق, آتشگاه و غیره جانمایی می شوند.

گیاهان در طراحی فضای سبز اصلی ترین عنصر به شمار می آیند که در رنگ و انواع مختلفی موجود هستند. گیاهان باعث ایجاد محیطی روح بخش  می شوند. در طراحی فضای سبز محوطه یک قسمتی برای نشیمن در نظر گرفته می شود که افراد بتوانند در آن قسمت از محوطه استراحت کنند و  یا وعده غذایی صرف کنند. برای قسمت نشیمن مبلمان باید به طور هوشمندانه انتخاب شوند تا در اثر تغییرات آب و هوا  کمتر آسیب ببینند. عموما در طراحی فضای سبز ویلا بر اساس خواست کارفرما مکانی برای اجرای  استخر در نظر گرفته می شود. در غیر این صورت با طراحی آبنما و یا حوضچه مناسب نه تنها می توانید از صدای آب هنگام استراحت در محوطه بهره ببرید بلکه تا حدی باعث خنک شدن آب و هوا نیز می شود. 

در طراحی فضای سبز مسیر رفت و آمد نیز طراحی می شود. مسیر رفت و آمد با المان های متفاوتی مشخص می شود  برای مثال با قرار دادن چراغ های زمینی, تغییر متریال در کف و یا با استفاده از سنگ و  چوب. آلاچیق نیز یک عنصر کاربردی  در طراحی فضای سبز است که با متریال های مختلفی قابل اجرا است. معمولا در آلاچیق محل نشستن نیز تعبیه می شود چرا که در این حالت در صورت بارش باران مبلمان کمتر آسیب می بینند.برای استفاده از محوطه به منظور استراحت کردن  آتشگاه نیز طوری جانمایی می شود که در اطراف آن افراد بتوانند  بنشینند. 

در طراحی فضای سبز محوطه, با نور پردازی مناسب جلوه محیط را چندین برابر می کنید. نکته ای که باید به آن توجه کرد, انتخاب درست متریال مصرفی در فضا است که هم در مقابل تغییرات جوی ظاهر خود را حفظ کنند و همچنین با ساختمان و یا ویلا هماهنگ باشند.
 

طراحی فضای سبز ویلاطراحی فضای سبز ویلاطراحی فضای سبز ویلا

 

طراحی فضای سبز روف گاردن (پشت بام)


در برخی ساختمان ها با توجه به فضای کم محوطه, برای پشت بام فضای سبز طراحی می شود. المان هایی که در طراحی فضای سبز پشت بام استفاده می شوند همانند محوطه است. فضای پشت بام باید طوری طراحی شود که کاربردی باشد. برای مثال با طراحی فضایی برای نشتن و جانمایی باربکیو در پشت بام, امکان پذیرایی از مهمانان در فضای باز فراهم می شود. در طراحی فضای سبز پشت بام نیز  گیاهان طوری جانمایی می شوند که حس خوشایندی به محیط دهند. 

از متریال های متفاوتی در پشت بام می توان استفاده کرد اما باید دقت شود که با نمای کلی ساختمان هماهنگ باشند. در طراحی فضای سبز نیز مسیرهای رفت و آمد طوری طراحی می شوند که افراد بتوانند از همه ی قسمت های پشت بام استفاده کنند. عناصری مانند آبنما, آتشگاه و غیره نیز قابل اجرا بر روی پشت بام هستند.
 

طراحی فضای سبز پشت بام

"طراحی فضای سبز پشت بام"
 

طراحی فضای سبز ورودی ساختمان


همانطور که می دانید امروزه هنگام ساخت آپارتمان ها فضایی زیادی برای محوطه در نظر گرفته نمی شود. بنابراین در طراحی معماری ورودی, فضایی برای ایجاد فضای سبز در نظر گرفته می شود تا  نیاز انسان به فضای سبز برطرف شود. در طراحی فضای سبز ورودی می توان از آبنما با توجه به سبک ساختمان استفاده کرد. همچنین با طراحی باغچه در این مکان گیاهان نیز قابل کاشت می شوند. نورپردازی مناسب نیز باعث جذاب تر شدن این مکان می شود.
 

طراحی فضای سبز ورودیطراحی فضای سبز ورودی

 

ثبت سفارش آنلاین طراحی فضای سبز وآلاچیق