×
طراحی بالکن آنلاین

ثبت سفارش طراحی بالکن آنلاین    2216

ثبت سفارش طراحی بالکن آنلاین

درسامانه طراحی آنلاین این مهندسین مشاور، شما می توانید در زمینه های طراحی معماری و سازه نیازهای خود را جستجو کنید. برخی از نمونه پروژه های انجام شده در قسمت پروژه های انجام شده این مهندسین مشاور، قابل رویت و بررسی هستند.خدمات ثبت سفارش طراحی بالکن آنلاین و یا حضوری در مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران از طریق کلیک بر روی لینک زیر انجام می شود.ثبت سفارش طراحی بالکن آنلاین


 

طراحی بالکن آنلاین


امروزه با توجه به رواج آپارتمان نشینی و کمبود حیاط های بزرگ, تراس ها و بالکن ها تنها فضا هایی هستند که انسان می تواند نیاز خود به طبیعت را برطرف کند. این فضا ها هر چند کوچک, نور و هوای تازه را به خانه ها می آورند و میان فضای داخل و خارج ارتباط برقرار می کنند.  تفاوت اصلی بین تراس و بالکن, مسقف بودن بالکن و غیر مسقف بودن تراس است. در حالت کلی تراس جز نشاعات بنا می باشد ولی بالکن جز مساحت آپارتمان به حساب می آید. اما اصولی که در طراحی بالکن و تراس به کار می روند یکسان هستند.

طراحی بالکن طراحی بالکن

در طراحی بالکن, استفاده از گیاهان حائز اهمیت است زیرا یکی از هدف های اصلی طراحی بالکن ایجاد ارتباط میان انسان و طبیعت می باشد. در طراحی بالکن از گیاهانی باید استفاده شود که با شرایط آب و هوا سازگار باشند. برای ایجاد ارتباط بین گیاهان و آب طراحی آب نما می تواند گزینه ی مناسبی در طراحی بالکن است که باعث ایجاد حس سرزندگی در  محیط می شود. یکی از المان های مناسب در طراحی بالکن استفاده از دیوار سبز است. دیوار سبز هم فضای کمتری از بالکن را اشغال می کند و هم می تواند جایگزین گیاهان و گلدان ها باشد.

طراحی بالکن آنلاینطراحی بالکن آنلاینطراحی بالکن آنلاین
استفاده از متریال چوبی در سقف و دیوار ها و ترکیب آن ها با گیاهان رونده برای بالکن ها با هر مساحتی مناسب است. از متریال های چوبی برای کف نیز می تواند استفاده کرد. برای مثال استفاده از کفپوش های ترمو وود و یا چوب پلاست می توانند گزینه مناسبی برای طراحی بالکن باشند. گاهی برای کم کردن هزینه می توان از سرامیک های طرح چوب نیز استفاده کرد که علاوه بر این که دوام خوبی دارند, زیبا هستند. از متریال های دیگر مانند سنگ و یا آجر و یا ترکیب آن ها با چوب نیز می توان در طراحی بالکن استفاده کرد.

طراحی بالکن کوچکطراحی بالکن کوچک
طراحی بالکن آنلاینبرای افزایش کاربری فضای بالکن در فصل سرما می توان از پنل های شیشه ای که قابل باز و بسته شدن هستند استفاده کرد. یکی از مهم ترین ویژگی های این پنل ها این است که تغییر و ناهماهنگی در نمای ساختمان ایجاد نمی شود و همچنین کابری فضا برای شما بیشتر می شود. در طراحی بالکن, مبلمان نیز طراحی می شوند تا با ایجاد فضای نشیمن در بالکن کاربری بالکن بیشتر شود. اگر فضای بالکن به قدری باشد که بتوان باربیکیو و میز و صندلی در آن قرار داد کاربری فضا بیشتر می شود و می توان اوقات بیشتری در این فضا گذراند.


 

ثبت سفارش آنلاین  طراحی بالکن