×
طراحی محوطه شهرک آنلاین

ثبت طراحی محوطه شهرک آنلاین    1150

طراحی محوطه شهرک آنلاین

درسامانه طراحی آنلاین این مهندسین مشاور، شما می توانید در زمینه های طراحی معماری و سازه نیازهای خود را جستجو کنید. برخی از نمونه پروژه های انجام شده در قسمت پروژه های انجام شده این مهندسین مشاور، قابل رویت و بررسی هستند.خدمات ثبت سفارش طراحی محوطه شهرک آنلاین و یا حضوری در مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران از طریق کلیک بر روی لینک زیر انجام می شود.

 

ثبت سفارش طراحی محوطه شهرک آنلاین 

 طراحی محوطه شهرک
 

طراحی محوطه شهرک


طراحی محوطه; شهرک به یک جای خاص محدود نمی&شود و هر فضایی که دارای چشم انداز باشد و به نوعی در مسیر عبور و مرور قرار بگیرد، برای ساخت محوطه مناسب است. محوطه سازی در معماری طیف گسترده ای را می&;تواند دربرگیرد و برای یک باغچه کوچک تا یک زمین بزرگ با کاربری‌های مختلف، می‌توان طراحی محوطه انجام داد. قطعا هر چه قدر فضا بزرگ تر باشد، طراح باید وقت و انرژی بیشتری صرف کند و قطعا هزینه طراحی محوطه در چنین شرایطی افزایش پیدا خواهد کرد. طراحان منظر و معماران برای هر فضا با توجه به کاربری و محدودیتهایی که وجود دارد.
 

 طراحی محوطه شهرک


طراحی فضای سبز شهرک

 
طراحی محوطه شهرک اولین جایی است که افراد ورود با آن متوجه می شوند. بنابراین طراحی فضای سبز محوطه, تاثیر چشمگیری در زیبایی ویلا و یا ساختمان دارد. در طراحی فضای سبز محوطه, علاوه بر در نظر گرفتن محل کاشت گیاهان, محل نشیمن و مسیر های  رفت و آمد نیز طراحی می شوند.  بر اساس وسعت فضا و طبق نیازهای کارفرما, در طراحی فضای سبز محوطه  آبنما, استخر, آلاچیق, آتشگاه و غیره جانمایی می شوند.

 

 طراحی محوطه شهرک


گیاهان در طراحی فضای سبز اصلی ترین عنصر به شمار می آیند که در رنگ و انواع مختلفی موجود هستند. گیاهان باعث ایجاد محیطی روح بخش  می شوند. در طراحی فضای سبز محوطه یک قسمتی برای نشیمن در نظر گرفته می شود که افراد بتوانند در آن قسمت از محوطه استراحت کنند و  یا وعده غذایی صرف کنند. برای قسمت نشیمن مبلمان باید به طور هوشمندانه انتخاب شوند تا در اثر تغییرات آب و هوا  کمتر آسیب ببینند. عموما در طراحی فضای سبز ویلا بر اساس خواست کارفرما مکانی برای اجرای  استخر در نظر گرفته می شود. در غیر این صورت با طراحی آبنما و یا حوضچه مناسب نه تنها می توانید از صدای آب هنگام استراحت در محوطه بهره ببرید بلکه تا حدی باعث خنک شدن آب و هوا نیز می شود. 
 

 طراحی محوطه شهرک

 
طراحی فضای سبز شهرک در یک مسیر رفت و برگشتی  طراحی می شود. مسیر رفت و برگشتی با المان های متفاوتی مشخص می شود  برای مثال با قرار دادن چراغ های زمینی, تغییر متریال در کف و یا با استفاده از سنگ و  چوب. آلاچیق نیز یک عنصر کاربردی  در طراحی فضای سبز است که با متریال های مختلفی قابل اجرا است. معمولا در آلاچیق محل نشستن نیز تعبیه می شود چرا که در این حالت در صورت بارش باران مبلمان کمتر آسیب می بینند.برای استفاده از محوطه به منظور استراحت کردن  آتشگاه نیز طوری جانمایی می شود که در اطراف آن افراد بتوانند  بنشینند. 
 

 طراحی محوطه شهرک

 
طراحی فضای سبز محوطه, با نور پردازی مناسب جلوه محیط را چندین برابر می کنید. نکته ای که باید به آن توجه کرد, انتخاب درست متریال مصرفی در فضا است که هم در مقابل تغییرات جوی ظاهر خود را حفظ کنند و همچنین با ساختمان و یا ویلا هماهنگ باشند. 

ثبت سفارش آنلاین طراحی محوطه شهرک