×
بازسازی آشپزخانه قدیمی

بازسازی آشپزخانه قدیمی

کارفرما: سرکار خانم نقشینهطراحی آشپزخانه به عنوان یکی از فضاهای مهم در واحدهای مسکونی باید مطابق استانداردها باشد. کیفیت فضایی آشپزخانه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی و اجرای این پروژه توسط شاپ دکو انجام شد. در این صفحه تصاویر اجرا شده این آشپزخانه به همراه توضیحات آن آورده شده است. طبق خواسته ی کارفرما، در طراحی این آشپزخانه از چوب و ورق سفید استفاده شده است.  


طراحی و اجرا  اشپزخانهطراحی کابیت آشپزخانه قدیمیطراحی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه قدیمی


در تصاویر بالا، یک تصویر از طراحی آشپزخانه و دو تصویر از اجرای آشپزخانه آورده شده است. همچنین می توانید تعداد بیشتری از تصاویر مربوط به طراحی این آشپزخانه را در صفحه ی مربوط به طراحی آشپزخانه قلهک ببنید.
یکی از موارد مهم در طراحی این پروژه، طراحی سقف این پروژه بود. از آن جا که این آشپزخانه از نور طبیعی برخوردار نیست، تامین نور آن یکی از نکات مهم بود. استفاده از صفحات پلکسی برای سقف و تامین نور از پشت آن ها باعث روشنایی مطلوب این فضا می گردد. همچنین با توجه به این که این آشپزخانه فضای تقریبا کوچکی دارد، تامین نور به این صورت و بدون آویز بسیار مطلوب بود.

طراحی داخلی آشپزخانه
کابینت آشپزخانه طراحی


بازسازی کابینت آشپزخانه قدیمی


در طراحی کابینت ها، سعی بر آن بود تا حد امکان از فضای این آشپزخانه بهره برداری شود. همان طور که در تصاویر پیداست فضا برای همه ی اجناس آشپزخانه تامین شده است. کابینت های بالایی بدون دستگیره و با استفاده از جک های در دو طرف کابینت ها باز و بسته می شوند. جای مناسب ادویه در قسمتی نزدیک به گاز قرار گرفته است.
 

طراحی کابیت آشپزخانه قدیمی
طراحی کابیت آشپزخانه قدیمی
طراحی کابیت آشپزخانه قدیمی

 
همان طور که در  تصویر مشخص است، در قسمتی از آشپزخانه سکویی قرار داشت که این سکو با طراحی کابینت ها مخفی شده است. در کابینت ها با ارتفاع بیشتری در نظر گرفته شده تا سکو قسمتی از کابینت ها به نظر برسد.
 

بازسازی آشپزخانه قدیمی
طراحی کابیت آشپزخانه قدیمی
اجرا بازسازی آشپزخانه


در قسمت کنج آشپزخانه درب کابینت توسط یک یراق به دو قسمت تقسیم شده است تا هم از فضای آن استفاده شود و هم کابینت آن قسمت قابل دسترسی راحت و آسان باشد.
در طراحی آشپزخانه ها معمولا از گاز توکار و فر برقی استفاده می شود. جایگزینی گاز توکار به جای گاز های معمولی، امکان استفاده از فضای زیر گاز به عنوان کابینت را به کاربر می دهد. فر برقی و ماکروفر در قسمت دیگری از آشپزخانه جانمایی شده اند و ضمنا آن ها نیز داخل کابینت قرار گرفته اند. بنابراین تمام آشپزخانه نمایی یکپارچه دارد.ابعاد و ارتفاع کابینت ها با توجه به استاندارد ها طراحی آشپزخانه انجام شده است. بنابراین کاربران این فضا برای دسترسی کودک خود از چهارپایه ی تاشو چوبی که همخوان با رنگ کابینت ها می باشد استفاده نموده اند. 

 

بازسازی آشپزخانه
طراحی داخلی آشپزخانه