×

طراحی باغ ایرانی در چین

  3124  
طراحی ورودی باغ ایرانی پلان طراحی باغ ایرانی طراحی مقطع باغ ایرانی طراحی مقطع باغ ایرانی

نام کارفرما: آقای چن

تیم طراحی: زهره بیات| امیرحسین سرور| کتایون توتونی| ریحانه حسینی

محل پروژه: جزیره هاینان چین

کاربری: عمومی

متراژ: 550 مترمربع

وضعیت: در حال طراحی

این پروژه طراحی فضایی با کاربری رستوران و کافی شاپ در جزیره ی هاینان در کشور چین می باشد. در طراحی این پروژه به اصول طراحی معماری باغ ایرانی توجه می شود. مطابق با خواسته ی کارفرما این پروژه به صورت یک باغ ایرانی طراحی می شود.

طراحی باغ ایرانی
طراحی باغ ایرانی

پروژه ی طراحی باغ ایرانی، طبق اصول طراحی باغ ایرانی و به صورت رستوران در حال طراحی می باشد. این پروژه در حدود 550 متر مربع در جزیره ای در کشور چین قرار گرفته است. سایت پروژه حیاط خانه ی پدری کارفرما بوده، کارفرما تصمیم به تغییر کاربری و تبدیل آن به فضایی جمعی با تم معماری ایرانی گرفته است. 


پلان طراحی باغ ایرانی
طراحی مقطع باغ ایرانی
طراحی مقطع باغ ایرانی


روند طراحی باغ ایرانی


یک بنا در قسمتی از سایت این پروژه موجود می باشد که کارفرما قصد تخریب آن را ندارند. بنابراین ابتدا طبق اندازه ها و ابعاد دریافتی از کارفرما مدل اولیه باغ و بنا در نرم افزار رویت ساخته شد. سپس طبق قواعد و اصول طراحی معماری باغ ایرانی پروسه ی طراحی آغاز شد. یکی از مهم ترین اصولی که در طراحی معماری ایرانی باید به آن توجه شود، تقارن است. این تقارن در همه ی ابعاد طراحی رعایت می شود. اولین قدم در طراحی پلان، جانمایی عناصر مختلف باغ ایرانی از جمله فضای سبز، آب، فضای باز و بسته می باشد. سپس طراحی پلان به صورت سه بعدی و به منظور دست یابی به کانسپت کلی کار انجام شد.
 

طراحی فضای ورودی- استفاده از آجر و سیمان سفید

طراحی باغ ایرانی- متریال


ترکیب آجر و سیمان سفید برای طراحی این باغ  ایرانی مناسب می باشد. در معماری ایرانی از مدل های مختلف چیدمان آجر برای قسمت های مختلف بهره گرفته شده است. در طراحی این باغ ایرانی نیز سعی شده تا از مدل های مختلف چیدمان آجر در قسمت های مختلف استفاده شود.
 

طراحی باغ ایرانی- حوض


طراحی باغ ایرانی
حوض به صورت هشت ضلعی در ورودی طراحی شده است. در طراحی حوض ها، بهتر است از اشکال هندسی به جز دایره استفاده شود. دلیل برتری اشکال دیگر به دایره، داشتن ضلع و زاویه می باشد. آب در حوض های دایره شکل سبز می شود.

طراحی باغ ایرانی
در حیاط اصلی، حوض بزرگی در وسط حیاط قرار گرفته شده است. تقارن در پلان یکی از مهم ترین نکات طراحی باغ ایرانی می باشد.
 


ثبت سفارش طراحی آنلاین

 


طراحی باغ ایرانی
طراحی باغ ایرانی

پروژه های مشابه