×
  4814  

چسب کاشی و سرامیک انتخاب مناسب

چسب کاشی

اهمیت انتخاب چسب کاشی مناسب از آنجا شروع می شود که، با پیشرفت تکنولوژی تنوع تولید سرامیک و کاشی و سنگ های مصنوعی بسیار زیاد شده است و به تبع آن کارخانجات داخلی تولیدات خود را بر اساس دنیای امروز با کیفیت بالاتری انجام می دهند. بر این اساس مصرف چسب کاشی و تنوع تولید چسب کاشی به شدت رو به افزایش است. به طور کلی برای انتخاب یک چسب کاشی مناسب مهمترین نکته میزان جذب آب سرامیک، کاشی و یا سنگ های طبیعی و یا مصنوعی می باشد.
با توجه به نیاز بازار و تعداد زیادی از مخاطبان در راستای انتخاب چسب کاشی با کیفیت و قیمت مناسب، مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران  شما را در انتخاب مناسب چسب کاشی به صورت علمی و کاملا تخصصی به صورت رایگان، یاری می نماید. از جمله نمونه های چسب کاشی خوب با قیمت مناسب، نمونه های اسپانیایی، مربوط به کارخانه گروپ و پوما می باشند. شما می توانید در سایت www.grupopu1ma.ir     نمایندگی شرکت grupopuma، اطلاعات تخصصی و کاملتری از انواع چسب کاشی بدست آورید. چسب های کاشی به طور کلی با توجه به نوع سرامیک و کاشی مصرفی به خانواده های متنوعی تقسیم بندی می شوند.

چسب کاشی
چسب استفاده در تصویر عنوان این مقاله چسب peguland special C1TE  شرکت گروپ و پوما است، که در شرایط آزمایشگاهی به دنبال بررسی مقاومت کششی آن بودیم. در کاتالوگ این چسب ذکر شده است که مقاومت آن یک نیوتن بر میلی متر مربع یا یک مگا پاسکال یا 10 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. در واقع انتظار می رفت با توجه به مساحت 10 سانتیمتر مربع چسب زده شده، دو قطع در بار 100 کیلوگرم ازهم جدا شوند، اما تا آنجا بارگذاری انجام شد، که سنگ مرمر از هم گسیخته شده و این بار بیشتر از 150 کیلوگرم بود. بعد از این تست، از این چسب در صحن حرم مطهر امام خمینی استفاده شد. تصویر فوق آخرین مراحل بارگذاری کارگاهی جهت بررسی مقاومت کششی چسب را نشان میدهد.

در این مقاله به نحوه انتخاب چسب کاشی با کیفیت مناسب می پردازیم.

مهمترین نکته، در انتخاب یک چسب کاشی مناسب، نوع سرامیک و یا کاشی و یا سنگ مصرفی و محل اجرای آنها می باشد.

قبل از انتخاب چسب کاشی مورد نظر باید درصد جذب آب کاشی یا سرامیک، بخصوص برای پرژوه های لوکس یا بزرگ در آزمایشگاه تعیین شود. اما به عنوان یک دانش فنی کارگاهی وزن یک قطعه سرامیک را یکبار در حالت خشک اندازه گرفته و یک بار آن را به مدت 24 ساعت در آب غرقاب می کنیم، سپس قطعه سرامیک خیس را وزن کرده و از تقسیم تفاوت جرم سرامیک بواسطه سنگین شدن در آب، به وزن اولیه آن درصد جذب آب بدست می آید. برای مثال اگر یک قطعه کاشی یا سرامیک 100 گرم باشد، اگر وزن خیس آن بعد از 24 ساعت غرقاب بودن در آب 103 گرم شود، می توان گفت درصد جذب آب این کاشی 3 درصد است. البته می بایست درصد جذب در آزمایشگاه اندازه گیری شود و معمولات کارخانجات تولید کننده کاشی و سرامیک این درصد را در کاتالوگ های تولیدات خود ارائه می نمایند.

به طور کلی سرامیک و کاشی های موجود در بازار به دو دسته عمده تقسیم می شوند:

1- سرامیک ها و کاشی هایی که جذب آب آن ها زیر 3 درصد می باشد که مصرف آنها به سرعت در بازار سرامیک و کاشی رو به افزایش است و هر چقدر این عدد به صفر نزدیکتر می شود، کیفیت سرامیک و کاشی افزایش می یابد. کاشی های پرسلانی و تمامی کاشی های خارجی و تولیدات جدید بسیاری از کارخانجات داخلی و سنگ های مصنوعی از این دسته می باشند. متاسفانه همگام با افزایش تولیدات داخلی این دسته ازکاشی ها و سرامیک ها، کارخانجات داخلی، چسب های مناسب این نوع محصولات سرامیک و کاشی را تولید نمی نمایند و خلآ چسب کاشی مناسب در تولیدات داخلی همگام با سرامیک های ساخت کارخانجات داخلی که به سرعت کیفیت خود را با استاندارد های جهانی تطبیق می دهند، حس می شود.

2- سرامیک و کاشی های ساخته شده با جذب متوسط و بالا که همان عدد 3 درصد جذب آب و بیشتر می باشد. خیلی از سنگ های طبیعی و کاشی ها در این گروه قرار می گیرند.

با توجه به نیاز بازار و تعداد زیادی از مخاطبان در راستای انتخاب چسب کاشی با کیفیت و قیمت مناسب، مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران  شما را در انتخاب مناسب چسب کاشی به صورت علمی و کاملا تخصصی به صورت رایگان، یاری می نماید. از جمله نمونه های چسب کاشی خوب با قیمت مناسب، نمونه های اسپانیایی، مربوط به کارخانه گروپ و پوما می باشند. شما می توانید در سایت www.grupopu1ma.ir     نمایندگی شرکت grupopuma، اطلاعات تخصصی و کاملتری از انواع چسب کاشی بدست آورید.دانش فنی مشابهنظرات کاربران ، پرسش و پاسخ
         

 حمید سه شنبه 1397/02/11 - 12:11

سلام و وقت بخیر. منظور از طبقه بندی چسبها در کلاسهای C1 , C2 و ... چی هست؟ و اینکه چه جوری و با چه تستی میتونیم از کیفیت چسب کاشی مطمئن بشیم؟ با تشکر


 با مهندس بهشاد زعفرانی باید تماس بگیرید.