×
  349  

نصب آسانسور در ساختمان نوساز گیلاوند

نصب و راه اندازی آسانسور در ساختمان نوساز یک فرآیند تخصصی میباشد.از لحاظ فنی آسانسورها معمولا طبق استانداردهای جهانی  EN  یا ASME  ساخته و نصب میشوند تا بتواند ایمنی سرنشینان و ایمنی آسانسور را حفظ کند.قبل از نصب آسانسور باید مشخصات سخت افزاری خود رو مورد برسی قرار دهید  مثل : موتور مناسب ،ریل مناسب ،سیم بکسل  مناسب نسبت به برسی آنالیز ترافیکی انجام شده. این موارد مهم قبل از نصب واجرا است. در این سعی براین بوده که با انتخاب صحیح و دانش فنی لازم جهت اجرا ونصب آسانسور دست پیدا کنید.
 

نصب آسانسور
نصب آسانسور

نصب و راه اندازی آسانسور در ساختمان نوساز

نصب و راه اندازی آسانسور درپروژه ساختمان مسکونی خانم هادی در گیلاوند میباشد این پروژه دارای چهار توقف میباشد. براساس برسی های فنی انجام شده برای این پروژه از تابلو فرمان التون و موتور گیربکس به کار رفته در این آسانسور، از برند ساسی ایتالیا می باشد.کابین این آسانسور شش نفره طلایی رنگ  و از جنس استیل طرح دار است. نوع سیستم استفاده شده سیستم کششی میباشد و در سال 1399 شروع شده و در سال 1400 هم به پایان رسیده ودرسال 1401 استاندارهای آسانسور گرفته شده است. هزینه تمام شده این پروژه حدود 190 میلیون تومان میباشد.
در ادامه به فرایند نصب آسانسور به صورت کوتاه میپردازیم.
 

نصب واجرا اسانسورنصب واجرا اسانسور


فرآیند نصب آسانسور

فرآیند برسی نصب آسانسور به این صورت میباشد که پس از برسی وضعیت موجود و نقشه های ساختمان و مشخص شدن تعداد توقف در هر طبقه  وارد مرحله نصب واجرای آسانسور در ساختمان میرسد مرحله اول آماده سازی کف چاله آسانسور برای نصب گاونر سقوط ،بافر ،سکوی ضربه گیر و سینی کابین میباشد مرحله بعدی آهن کشی (نصب ریل آسانسور) میباشد این مرحله باید به خوبی و به طور تخصصی انجام شود که همین امر موجب می شود که آسانسور تکان ولرزش نداشته باشد برای این کار متخصصین از نرم LIFTdesigner  برای محاسبه وزن قابل حمل آسانسور استفاده میکنند.بعد از این مرحله نوبت نصب درب طبقات درساختمان میباشد. درب طبقات برای بالا بردی ایمنی آسانسور بسیار موثر میباشد. سپس وارد مرحله شاسی کشی ونصب موتور آسانسور است.نوع انتخاب موتور بستگی به چگونگی استفاده از ظرفیت وتوان آسانسور دارد که قبل هم به آن اشاره کرده ایم البته قبل از نصب موتور تابلو فرمان و تابلو سه فاز را نصب میکنیم و در مرحله کابین آسانسور نصب می شود ودر آخر گرفتن مدارک تاییدیه گواهی استاندارد ادواری میباشد.


نصب واجرا اسانسور نصب واجرا اسانسور

نصب واجرا اسانسور
نصب واجرا اسانسور


نصب واجرا آسانسور در ساختمان  یک هنر مهندسی شامل چهار تخصص در زمینه معماری، عمران، برق و مکانیک می باشد که مهندسین مشاور سرور  و همکاران با مدیریت گروه مهندسی با تجربه خود، می تواند این امکان را به کارفرمایان محترم ارائه فرماید.

 دانش فنی مشابهنظرات کاربران ، پرسش و پاسخ