×
  4399  

کف سازی مدرن مانژ سوارکاری با مت اوتو

کف مانژسوارکاری


کف سازی مانژ با مت اوتو


زیر پایی های ورزشی اوتو (OTTO Sport Base Mats) ساخته شده از مواد انعطاف پذیر که درهنگام کف سازی مانژ سوارکاری در طراحی معماری مانژ سوارکاری استفاده می شوند. این صفحات از حداکثر زهکشی، صرفه جویی در مصرف آب، کاهش ضربه ها و پایداری اسب و سوار برخوردار است.
این  صفحات تا 40 در صد از انرژی ناشی از زمین خوردن پا را جذب می کنند و از مواد مصنوعی بازیافتی ساخته می شوند.

1-    سوراخ  های زهکشی دو برابر حلقه های قفل کننده هستند تا از جابه جایی صفحات جلوگیری  کرده و باعث جدایی بین پایه و ماده نشود
2-    مخازن  آب را نگه داشته و مجددا به لایه بالایی برای کنترل رطوبت برمی گردانند.
3-    گیره های  کششی  در  ارتفاع مختلف قرار می گیرند که مانع از لیز خوردن اسب می شوند در حالی که اجازه می دهد که سم حرکت  های خود را داشته باشد.
4-    حلقه های قفل کننده که به دلیل شکل مخروطی آنها، باعث جلوگیری از جابه جایی صفحات می شوند  و اجازه  نمی دهد که سنگ ها به سمت بالا حرکت کنند.

کف سازی پادوک سوارکاری
کف سازی پادوک سوارکاری

زهکشی قابل اطمینان و سریع


گودال های آبی که در  میدان های سوارکاری ایجاد می شوند نه تنها ازار دهنده هستند بلکه باعث می شود اسب ها از این مسیر ها رد نشوند. علاوه بر این ، این گودال های گل آلود در طولانی مدت باعث بیماری های در دناک سم می  شوند.
مت  های ورزشی اوتو به سرعت آب بیش از حد را تخیله می کند و قسمت های گل آلود و بخش هایی که قابل سوار کاری نیستند را به حالت اولیه تبدیل می کند.
252 سوراخی که در هر صفحه  وجود دارد باعث تخلیه سریع آب می شود و بلافاصله بعد از بارش شدید باران میدان های سوارکاری قابل استفاده می باشند و اسب ها دیگر مجبور نیستند که در گودال های آب یا گل و لای  بایستند زیرا در زیر این صفحات مسیری برای جریان آب با حجم زیاد وجود دارد.

آب انبار


با توجه به سیستم منحصر به فرد از حفره های آب که در  قسمت بالایی این مت های ورزشی اوتو وجود دارد باعث می شود که به طور مداوم آب کافی جهت تامین  رطوبت  برای مدت زمان طولانی ذخیره شود.
هر صفحه یک گالن آب را نگه می دارند.

کف سازی مانژ سوارکاری

جذب ضربه


افزایش ایمنی، سلامتی و عملکرد
اسب ها در پرش های نمایشی مقدار قابل توجهی نیرو به سطح وارد می کنند. اگر اسبی با وزن متوسط همراه با سوار کار را حدود 1300 پوند در  نظر بگیریم ، حدود 5 تن نیرو به سطح در هنگام پرش وارد می کنند.
مت های ورزشی اوتو سطحی را ایجاد می کنند که می تواند بخش زیادی از این نیرو جذب کند تا از صدمات کوتاه مدت و بلند مدت اسب جلو گیری کند. با توجه به تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان آلمانی این صفحات می توانند تا بیش از 40 درصد از نیرو که به سطح وارد می شود را جذب کنند.
این به این معنی می باشد که  بخش زیادی از این نیرو ها جذب صفحات می شوند به جای آنکه این نیرو ها وارد پای اسب ها شوند وفشار قابل توجهی را به مفاصل و تاندون ها ورباط ها وارد کنند.

مت اوتو

ایستایی و جذب ضربه ها


زیر پایی های ورزشی اوتو با  گیره های کششی در قسمت بالای صفحه، پایداری پایه را افزایش می دهند.
گیره ها ی کشیشی در ارتفاع های مختلف تنظیم  می شوند تا ثبات را به حداکثر برسانند.  این امر  سطح ایمنی را تضمین می کند و از لیز خوردن اسب به خصوص در هنگام چرخش های تند جلوگیری می کند.

کف سازی پادوک سوارکاری

مقاومت در برابر لغزش  


اسبهایی که شتاب می گیرند و چرخش های تند انجام می دهند نیاز به چسبندگی خوبی دارند و نباید بلغزند.

لایه جدا کننده


این صفحات باعث جدایی دو لایه زیرین که معمولا خرده سنگ ها می  باشندو قسمت بالایی که شن یا سیلیس است می شود و از مخلوط شدن این دو لایه جلوگیری می کند. یک جدایی مناسب و بادوام بین پایه و زیرسازی محسوب می شود که  این باعث افزایش طول عمر عرصه می شود. این تضمین کننده سطح عرصه با دوام است که از زمان نصب تا آینده ثابت باقی می ماند.
حفره های زیر این صفحات که به صورت مخروطی هستند دارای دو مزیت می باشند . مورد  اول باعث می شود که سنگ ها به لای بالایی نفوذ نکندو بلعکس. مورد دوم باعث می شود که این صفحات ثاب باقی بمانند و تغییر مکان ندهند.

مت اوتو

مقاومت حرارتی  


مهم نیست که این صفحات در کدام شرایط آب و هوایی استفاده می شوند چه در سیبری باشند چه د رصحرا.
اتصالات انبساطی یکی از ویژگی های این صفحات می باشند به طوری که با فاصله تقریبا 1.5 اینچی از یکدیگر قرار می گیرند تا در طول تغییرات دما، صفحات بدون هیچ مشکلی می توانند منبسط و منقبض شوند. برای پادوک های سوار کاری و میادین اسب سواری حتی اندکی انبساط تاثیر زیادی بر هموار بودن سطح  می گذارد. سیستم هایی که لبه به لبه با هم نصب می شوند در هنگام گرم شدن ویژگی خود را ازدست می دهند و باعث می شود که شن ها به زیر سطح این صفحات رفته و باعث بالا آمدن سطح شده که آن را از موقعیت اولیه خارج کند.

کف سازی مانژ سوارکاری

اجرا کف سازی مدرن اوتو


از آنجایی که لازم نیست این صفحات با هم قفل شوند یا لنگر باشند ، فقط کافی است با یک شکاف کوچک کنار هم گذاشته شوند و با سرعت و به راحتی نصب شوند.
می توان از اره ، اره برقی برای برش اندازه صفحات استفاده کرد. (لطفاً هنگام برش دادن مت ها لباس محافظ مناسب بپوشید!).
مهم است که خاک نه خیلی سخت و نه خیلی صاف باشد. برای اسب ها ، خاک باید کمی لغزنده باشد ، بنابراین نباید خیلی صاف باشد. علاوه بر این ، خاک باید نفوذپذیر آب باشد و باید رطوبت خوبی داشته باشد. نه باید گل آلود باشد و نه خیلی خشک. مت ها ی اوتو این شرایط را برآورده می کنند.همچنین از این مت ها می توان در فضاهای داخلی استفاده کرد تا در این مکان ها هم خاکی تراز داشته باشیم . این مت ها ی اوتو از مقاومت های خوبی برخوردار است بنابراین اسب ها جای پای محکمی پیدا می کنند.

کف سازی مانژ سوارکاری


 دانش فنی مشابه


کف سازی مانژ سوارکاری کف سازی مانژ سوارکاری

شرکت معماری سرور استودیو    با سلام و احترام بدینوسیله پس از بررسی های کارشناسی و تخصصی در مورد ساخت کفپوش مانژ سوار کاری متد های پیشنهادی این شرکت در سه مدل اجرایی حضورتان ارائه میگردد، همچنین می توانید برای اطلاع از مدرن ترین کف سازی مانژسوارکاری به مقاله کف سازی مانژ سوارکاری...

  8603  

نظرات کاربران ، پرسش و پاسخ