×
  1455  

آبندی استخر با ایزوگام

آب بندی استخر به روش ایزوگام یکی از روش های قدیمی و مرسوم است که برای عایق بندی استخرآجری از آن استفاده می شود. عایق کاری استخر نسبت به دیگر سازه های ساختمانی متفاوت است به دلیل انقباض و انبساط که در استخر که بر اثر تغییر دمای آب ایجاد می شود. ایزوگام داری مقاومت بهتری نسبت به قیر گونی دارد به این علت که قیر در دمای 28 درجه سانتیگراد شروع به حرکت می کند.

نصب ایزوگام فویل داردر استخر اجری
پیشنهاد می شود برای زیر سازی ایزوگام برای پر کردن خلل وفرج بدنه عمودی استخر از قیر استفاده نشود به دلیل اینکه اگر در زیر کار از قیر استفاده شود و دمای قیر به بالای 28 درجه برسد به دلیل حرکت قیر در زیر کار ایزوگام هم حرکت میکند و باعث نشد آب می شود بهتر است برای پر کردن سوراخ های که در بدنه دیوار وجود دارد از ملات استفاده شود.برای گرفتن مشاوره در زمینه آب بندی استخر با ایزوگام  می توانید با این مهندسین مشاور تماس بگیرید.

ابندی استخر بزرگ با ایزوگام

اقدامات مورد نیار پیش از اب بندی استخر با ایزوگام


زیر سازی مناسب برای ایزوگام باعث بالا رفتن عمر مفید آن می شود. برای چسبندگی بهتر ایزوگام با دیوارازاندودکاری سیمانی استفاده می شود که در این روش عایق کار میبایست ازمصالح ماسه شکسته ، سیمان وآب را با هم مخلوط کرده تا ملات به شکل خمیری شکل در بیاید وسپس آن را به دیواره استخر شات اسکریت(پاششی) می کنند در واقع از این روش برای پرکردن فضاهای خالی بین دیوار استفاده می شود وباعث چسبندگی بهتر ایزوگام می شود. و برای تمام گوشه ها و دور تا دور استخر که زاویه 90 درجه دارند بهتر است با سیمان ماهیچه کشی شوند.

تمیز کردن زیر ایزوگام هنگام نصب
هواگیری زیر ایزوگام با دستمال

وسایل مورد نیاز جهت نصب ایزوگام


وسایل مورد نیاز جهت نصب ایزوگام یکی از مهمترین قسمت ایزوگام کاری محسوب می شود که شامل موارد زیر میباشد:
1.نازل شعله پخش کن که به دوصورت تک شعله یا چند شعله
2.کمچه
3.تیغ موکت بری یا کاتر
4. فندک
5.دستکش نسوز برزتنی
6.کفش چرم ساق بلند
7.جارو
8.کفش بدون اج
9.گاز مایع کپسول
 

شعله پخش کن به همراه کمچه
رول های ایزوگام

نصب ایزوگام


قبل ازابندی استخر با ایزوگام باید زیر کار کاملا برسی کرد نباید هیچگونه گرد خاکی در سطح کار وجود داشته باشد به دلیل اینکه اگر در زیر کار گرد خاک یا پلیسه های سیمانی باشد باید به طور کامل جمع آوری شوند وهمچنین اگر ناهمواری ، ناصافی و ترک بیشتر از 1سانتی متر باشد نیاز است که با ملات سیمانی پر شود و بعد از تمام شدن این مرحله باید رول های ایزوگام که طول آن تقریبا 10 متر است باز شده وبه دو قسمت پنج متری تقسیم می شود واز نقطه وسط شروع به نصب می کنیم

لایه دوم ایزوگام برای استحکام و مقاومت بیشتر
هم پوشانی ایزوگام روی ماهیچه
دلیل اینکار این است که اگر از سر شروع  کنیم خط تنظیم آن تراز نمیشود و ایزوگام به صورت کج نصب می شود ویکی دیگر ازمواردی که درهنگام نصب ایزوگام باید رعایت شود 10 سانتی متر هم پوشانی بین ایزوگام ازطرفین باید به صورت کامل انجام شود و روی لبه استخر هم باید 20 سانتی متر برگردانده می شود به دلیل اینکه آب به پشت ایزوگام نفوذ نکند وباعث جدا شدن ایزوگام نشود.

ایزوگام سطوح عمودی استخر اجریدانش فنی مشابهنظرات کاربران ، پرسش و پاسخ