×

طراحی معماری آنلاین


طراحی آنلاین معماری امروزه می تواند باعث به وجود آمدن طرح های خلاقانه ای باشد که در بستری آرام و امن، نظرات و خواسته های کارفرما را، در زمانی مناسب، با فعالیت تیمی به مدیریت یک سرپرست آتلیه معماری مجرب، بتواند به یک طرح پخته از نظر فرم و عملکرد و همسو با نیازهای کارفرما تبدیل نماید. پس از طراحی معماری فاز یک پروزه، مهمترین قدم، طراحی فاز یک سازه آن است که بتوان استخوان و پیکره اصلی سازه بنا را جهت تامین فرم ارائه شده، ایجاد نمود.

مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران پس از تقریبا 15 سال تجربه در زمینه طراحی معماری، طراحی ویلا ، دکوراسیون داخلی، طراحی داخلی، طراحی سازه و طراحی تعاملی معماری و سازه، با توجه به نیاز بیشتر مخاطبان به خدمات اینترنتی،خدمات طراحی معماری، دکوراسیون داخلی و سازه خود را در قالب طراحی آنلاین ارائه می دهد. این امر می تواند از طریق وبسایت با قابلیت ثبت مکاتبات انجام شده و یا از طریق شبکه اجتماعی مجازی واتساپ، بسته به انتخاب کارفرمای محترم انجام شود.
 

1. طراحی مورد نظر خود را انتخاب کنید
طراحی معماری به روز دنیا بیشتر حاصل تفکرهای ترکیبی معماری و سازه هستند. به نحوی که معماری بنا همان سازه بنا و یا سازه بنا همان معماری آن است. معماری سازه ای که نام مناسبی برای این سبک معماری می باشد به تعامل بیشتر مهندسین معمار و سازه احتیاج دارد، یکی از دغدغه های این مهندسین مشاور نیز طراحی و اجرای چنین بناهایی می باشد.

در فرآیند طراحی آنلاین، از طریق وبسایت، ابتدا کارفرما با وارد نمودن نام و نام خانوداگی و آدرس ایمیل خود در سایت لاگین می نماید و یا می تواند از طریق آدرس جی میل خود وارد سایت شود.
 

روند طراحی آنلاین


1.مرحله اول (انتخاب عنوان مورد نظر طراحی): کارفرما در این مرحله طراحی آنلاین، عنوان طراحی مورد نظر خود را مانند طراحی پلان، طراحی محوطه، طراحی ویلا، طراحی دکوراسیون آنلاین انتخاب می نماید، در صورتیکه گزینه مورد نظر او در منوهای موجود نبود، کارفرما می تواند از گزینه سایر موارد استفاده نماید.
2.مرحله دوم (مشخص نمودن سلیقه کارفرما): کارفرما در این مرحله با انتخاب نمونه های مورد پسند خود، به مهندسین مشاور سرور وهمکاران این امکان را می دهد تا زودتر بتوانند با خط فکر او آشنا شوند و با دیدگاه بهتری فرآیند طراحی آنلاین شروع شود. 
3.مرحله سوم (ارائه خواسته ها و مشخصات طراحی): در این مرحله از فرآیند طراحی معماری یا سازه آنلاین، کارفرما اطلاعات تکمیلی خود را مانند ابعاد، اندازه، محدودیت ها و دغدغه های موجود در طراحی، تصاویری از محل مورد نظر، فایل های لازم برای طراحی، نمونه های اختصاصی مورد نظر او که در قسسمت نمونه ها موجود نبوده است و سایر اطلاعات به نظر مهم را برای مهندسین مشاور ارسال می نماید.
4.مرحله چهارم (ثبت سفارش و تماس با کارفرمای محترم از طرف مهندسین مشاور): در این مرحله کارفرما خلاصه از اطلاعات شخصی و وارد نموده اش در سایت را مشاهده کرده و در صورت تایید و اعلام ثبت سفارش، سفارش او در کارتابل مهندسین مشاور ثبت می شود، سپس در اولین ساعت کاری کارشناسان طراحی آنلاین مهندسین مشاور سرور وهمکاران با کارفرمای محترم تماس حاصل نموده و هزینه و زمان انجام طراحی به او اعلام خواهد شد. در صورت تایید کارفرما، این قیمت در پنل کاربری ایشان قرار داده می شود و پس از پرداخت مبلغ پیش پرداخت، فرآیند طراحی آنلاین همزمان با تعامل کارفرما طبق یک برنامه زمانبندی مشخص شروع خواهد شد.
5-در صورتیکه کارفرما تمایل داشته باشد که اعلام نیازهای اولیه او، برداشت ابعاد و اندازه ها به صورت حضوری از طرف مجموعه سرور استودیوانجام شوند، لازم است در آخرین مرحله ثبت سفارش، تیک گزینه اعزام کارشناس و پرداخت هزینه ایاب و ذهاب را کلیک نماید، در اینصورت احتیاجی به نوشتن اطلاعات اولیه هنگام ثبت سفارش طراحی نمی باشد.


فرآیند طراحی آنلاین بسته به نیاز کارفرما می تواند در پلتفرم شبکه مجازی واتس اپ نیز انجام شود، اما پیشنهاد می شود از گفتمان انجام شده در آن شبکه مجازی، کارفرما یک نسخه پشتیبان تهیه نماید.

عنوان و تعرفه قیمت خدمات، در این صفحه به صورت مختصر ارائه شده است که با کلیک به روی هر سرفصل، کارفرما می تواند با نمونه کارها و اطلاعات بیشتر از قیمت آن ها، آشنا شود. 

خدمات طراحی معماری آنلاین چیست؟


جهت ساخت هر بنا اعم از ساختمان مسکونی، اداری، تجاری، محوطه سازی فضای سبز جهت حیاط، بام، شهرسازی، تغییر و یا طراحی دکوراسیون داخلی، بناهای کوچک و بزرگ، در قدم اول یک طرح از بنا و یا فضای مورد نظر بر اساس خواسته ها و محدودیت ها و دغدغه های کارفرما تهیه می شود. این فعالیت توسط افرادی دارای توانایی معماری، آشنا با ابعاد و هندسه و مصالح و آشنا با طیف های مختلف آثار هنری و نیازه های مختلف جامعه از نظر عملکردی و فرمی انجام می شود. بعد از تهیه طرح معماری و ارایه تصاویر آن به کارفرما، قدم بعدی طراحی سازه این بنا است، به نحوی که بتوان معماری مورد نظر را طبق آن پیاده نمود. البته در پروزه های کوچک بازسازی و دکوراسیون داخلی معمولا احتیاج به مهندس سازه بسیار کمتر است، مگر آنکه بنا احتیاج به مقاوم سازی و بهسازی داشته باشد.


 

 


خدمات طراحی سازه آنلاین چیست؟


پس از ایجاد طرح فاز یک  معماری یک بنا، شامل طول و عرض و ارتفاع فضا و زیرفضاها و یا طراحی معماری که سردرورودی، یک المان شهری، یک پل معمارانه و یا سایر اثار معماری که توسط هر مهندسین مشاور، آرشیتکت و یا سایر معماران انجام شد، قدم اصلی طراحی سازه آن معماری است. کارفرمایان می توانند با  شروع فرآیند طراحی سازه بتنی، فولادی و خاص آنلاین با آپلود مدارک وتصاویر و نیازهای های خود از طراحی سازه مور نظردر فرایند طراحی آنلاین سازه مورد نظر، ثبت سفارش کرده و از این مهندسین مشاور جهت طراحی سازه مورد نظرشان با آنها تماس گرفته خواهد شد. 

در ادامه فیلمی از طراحی آنلاین و اجرای یک کلوزت ارائه شده است. دغدغه اصلی کارفرما تامین فضای لازم برای دویست جفت کفش بوده است.