×

مدلسازی BIM پروژه تجاری اداری

  5764  
طراحی و مدلسازی مجتمع تجاری اداری

نام کارفرما: بخش خصوصی

تیم طراحی: زهره بیات| امیرحسین سرور| ریحانه حسینی

محل پروژه: تهران

کاربری: تجاری_اداری

متراژ: 900 متر مربع

وضعیت: در حال ساخت

 پروژه با کاربری تجاری - اداری که معماری آن توسط آقای مهندس محمودی انجام گردیده جهت مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) دردسیپلین های سازه و معماری  به سرور استودیو مراجعه گردید. 
 
 

مدلسازی بیم
پلان ریزی CAD
متره و براورد در رویت
مدلسازی بیم
مدلسازی BIM
مدلسازی BIM
مدلسازی پلان بیم
مدلسازی سه بعدی BIM
مدلسازی سه بعدی BIM
مدلسازی سه بعدی BIM
پروژه BIM
پروژه BIM

همانطور که می دانید  BIM در سال های اخیر در حال  توسعه می باشد شما در مدلسازیBIM  قابلیت طراحی معماری و طراحی سازه را با دقت بسیار بالا نسبت به یک مدل CAD دارا می باشید .همچینین می توانید با ادغام این مدل ها با طراحی تاسیسات الکتریکی و مکانیکی نسبت به کلش گیر آن اقدام نمایید که این امر باعث کاهش هزینه و افزایش کیفیت ساخت می شود. با توجه به اجرا شدن سازه این پروژه نیازی به مدل کردن اتصالات نبود و بخش سازه با LOD (سطح جزئیات) 250 مدلسازی گردید.

در این سطح جزئیات صرفا تمام مقاطع اجرا شده در پروژه با توجه به تقشه های اجرایی و در فواصل مورد نظر ایجاد گردید. نکته قابل توجه پیش از شروع مدلسازی بررسی دقیق نقشه های اتوکد می باشد تا مدلسازی فاقد هرگونه خطا انجام گردد با توجه به اینکه مدل های کد صرفا بصورت خط های دوبعدی می باشند.

پلان اتوکد تیر ریزی

 این درحالی است که شما با مدلسازی BIM در نرم افزار های تحت بیم مانند رویت، هر المان بصورت همزمان در تمام مقاطع ، نماها و پلان قابلیت مشاهده و اندازه گیری است. که این ویژگی سبب می شود تداخلات پیش از ساخت مشخص گردد و نسبت به اصلاح آن ها اقدام شود.


برش سه بعدی طبقات در رویتپلان تیر ریزی در رویت

مدلسازی BIM این سازه فلزی در نرم افزار رویت انجام گرفت ابتدا با اطلاعات موجود در نقشه کدهای ارتفاعی موقعیت اکس ها مشخص گردید، سپس دسیپلین سازه آن که شامل فونداسیون صفحه ستون ها ،ستون ها، تیرها، کف سازی سازه ، دستک ها و دستگاه پله بود مدلسازی گردید.


پلان ستون گذاری و بیس پلیتبیس پلیت در رویت دستک طبقات جزئیات سه بعدی پله ها

در پروژه های های بزرگ مانند این پروژه با توجه به وجود کد های ارتفاعی متفاوت برای اینکه در هنگام مدلسازی خطا کاهش یابد می توان در مقابل نام هر کد ارتفاعی ارتفاع آن را نیز مشخص کرد که سرعت یافتن لول مورد نظر را نیز افزایش خواهد داد.

در صورتی که شما در حال مدل کردن پروژه ای هستید که نقشه های کد آن پیش از آن تهیه گردیده می توان با import  کردن نقشه هر پلان با سرعت بالا تیر ریزی هارا انجام داد . المان های موجود در مدل بیم دارای قسمت Mark می باشند که با دسته بندی کردن المان های مشابه به مارک های جدا می توان در قسمت schedule به راحتی از هم تفکیک نمود.
 

متره و برآورد تناژ مصرفی ستون در رویت  

در اتصال تیرها به یک دیگر برای COPE نمودن آنها می توان از زبانه استیل کمک گرفت در صورت وجود تیر های زیاد در یک پلان توجه گردد که می توان با ساخت یک Shortcut  از این اتصال سرعت ایجاد اتصالات را افزایش یافت .

اتصالات مقاطع جزئیات اتصالات در رویت جزئیات سقف کامپوزیت

همچنین در صورت تیپ بودن برخی از پلان های طبقات می توان با انتخاب اتصالات و کپی کردن در طبقات دیگر نیز اتصالات تیر ها شکل بگیرد. در صورت اتمام دسیپلین سازه و جهت جلوگیری از سنگین شدن فایل می توان بخش سازه را بصورت لینک وارد بخش معماری نمود.  استفاده از view template  در کارهای بزرگ رویت می تواند به شما کمک بسیاری نماید و شما با عدم نمایش قسمتی که مورد نیاز ندارید می توانید به سریع شدن فایل خود و همچنین  خلوت شدن فضای کار کمک خواهد نمود . در انتها می توانید فرآیند مدلسازی bim در پروژه تجاری - اداری را مشاهده نمایید.

 ثبت سفارش طراحی آنلاین

 


مدلسازی بیم
پلان ریزی CAD
متره و براورد در رویت
مدلسازی بیم
مدلسازی BIM
مدلسازی BIM
مدلسازی پلان بیم
مدلسازی سه بعدی BIM
مدلسازی سه بعدی BIM
مدلسازی سه بعدی BIM
پروژه BIM
پروژه BIM

پروژه های مشابه


مدلسازی سه بعدی BIM

مدلسازی سه بعدی BIM

ثبت سفارش طراحی آنلاین مدلسازی بیم (BIM) یا اطلاعات ساختمان شامل مدلسازی بخش های مختلف از جمله  معماری، سازه، تاسیسات الکتریکی و مکانیکی است. یکی از مزایای مدلسازی به روش بیم (BIM) تشخیص تداخل بین اجزا و سیستم های مختلف و گزارش دهی از آنها می باشد. آز آنجا که مدلسازی به...

  4710