×
  2453  

خدمات بازسازی ساختمان

بازسازی، نوسازی و مرمت به ما این امکان را می دهد تا فضای بیشتری ایجاد کنیم، کاربری ها و مقیاس فضاها را تغییر دهیم، مصرف انرژی را کاهش دهیم و میراث فرهنگی خود را حفظ کنیم در حالی که ساختمان را به آخرین استانداردهای فنی برسانیم. بازسازی می تواند در ابعاد مختلف با تخریب  همراه باشد و یا با تغییرات کمتری در دکوراسیون داخلی انجام پذیرد. در این بخش ابتدا از اهمیت بازسازی ساختمان مطلع می شویم سپس تفاوت های اساسی بازسازی، نوسازی و مرمت برای تغییرات ساختمان را می خوانیم. 


بازسازی

برای مشاهده پروژه های بازسازی ما می توانید اینستاگرام سروراستودیو را دنبال کنید.
 

چرا بازسازی کنیم؟

دلایل زیادی برای نوسازی وجود دارد، از جمله مهم ترین آنها، افزایش راحتی زندگی استفاده مناسب از فضای داخلی است. در عین حال می توانید مصرف انرژی خود را کاهش داده و در نتیجه پس انداز کنید. همچنین می تواند برای زیبایی و تغییرات سبک زندگی باشد. زمانی که می خواهید ظاهری جدید و منحصر به فرد به آن اضافه کنید. در نتیجه در صورت نیاز به فضای زندگی جدید، اصلاح و گسترش ساختمان موجود، بازسازی یک گزینه مناسب و اغلب از نظر مالی مناسب است.
 

بازسازی ساختمان تبدیل فضای زیر سقف به اتاق زیر شیروانی

 

سرمایه گذاری

 بازسازی نه تنها سرمایه گذاری در کیفیت زندگی شما بلکه در خود ساختمان نیز محسوب می شود، زیرا باعث افزایش ارزش ملک و افزایش طول عمر آن می شود. پس انداز طولانی مدت می تواند از طریق کاهش مصرف انرژی، کاهش قبوض آب و برق و هزینه های نگهداری کمتر در آینده حاصل شود.

زیبایی شناسی 

برای دستیابی به یک سبک شخصی و ایجاد فضای خوب چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟ رنگ ها تفاوت زیادی ایجاد می کنند و البته مبلمان ها. علاوه بر این ، باید نور و طراحی داخلی را نیز در نظر بگیریدوقتی صحبت از زیبایی شناسی می شود، طراحی نما نیز بسیار مهم است. برای همین بازسازی نما نیز اهمیت دارد به شرطی که فضای شهری را دست خوش تغییر نکند.

بازسازی ساختمان حفظ قسمت هایی از هویت ساختمان که قدمت ساختمان را نمایان نماید و همچنین نمایش سازه سقف بعنوان عضوی از دکوراسیون داخلی

 

تفاوت نوسازی ، بازسازی، مرمت و مقاوم سازی


برای درک بهتر از انجام تغییرات در ساختمان و سود بیشتر در معاملات خرید و فروش ملک بهتر است در ابتدا تفاوت های موجود بین نوسازی، بازسازی، مرمت  و مقاوم سازی را بدانیم.
 

ترمیم یا مرمت


مرمت فرآیندی است که در آن شما ساختمان را به حالت اولیه خود باز می گردانیدساختمانهای تاریخی مهم ترین پروژه های مرمت هستند، اما ساختمان های مدرن نیز در مواردی برای تغییرات کمتر مورد مرمت قرار می گیرند. مرمت معمولاً شامل موارد زیر است:

•       ترمیم سوراخ های دیوارها
•       تعمیر وسایل قدیمی
•       جایگزینی وسایل قدیمی با نسخه های اصلی
•       برداشتن فرش قدیمی
•       کف سازی مجدد کف چوب

از نظر زیست محیطی، ترمیم از منابع کمتر و انرژی کمتری استفاده می کند. همچنین می تواند مقرون به صرفه ترین انتخاب باشد، به شرطی که خانه بنیادی محکم داشته باشد و فقط به حداقل تعمیرات نیاز داشته باشداگر هدف شما این است که ساختمان شما مانند ساختار اصلی به نظر برسد، قطعاً مرمت برای شما مناسب است. با این حال، آماده باشید که هنوز برخی از بازسازی و نوسازی ها را انجام دهید، زیرا برخی از قطعات ممکن است به طور کامل ترمیم نشوند.

بازسازی حفظ ستون های معماری  به صورت دست نخورده به عنوان جدا کننده فضا در طراحی داخلی، کتابخانه بصورت یکپارچه با اپن آشپزخانه طراحی شده است و یکپارچگی زیبایی ایجاد نموده است.

 

نوسازی


فرآیند نوسازی ساختمان یا سازه با اصلاح آنچه موجود است و در برخی موارد، افزودن اجزای جدید می باشد. نوسازی یک خانه یا ساختمان به معنای احیای مجدد و بهبود آن ساختار از حالت فرسوده است اما در ساختار اصلی فضا و کاربری ها تغییری ایجاد نمی کند. نوسازی ها اغلب مقرون به صرفه تر از ساخت و سازهای جدید یا بازسازی کامل هستند و به طور معمول، نوسازی ها نیز به سازه یا ساختمان ارزش می دهند.


بازسازی


بازسازی، به معنای تغییر ماهیت یک اثر می باشد. بازسازی ها معمولاً برای تغییر شکل ظاهری، ساختار یا عملکرد فضا هستند. به عبارت دیگر، یک بازسازی برای بهبود یا تغییر طرح یک فضا می باشد. بازسازی معمولاً فرآیندی عمیق تر از مرمت یا نوسازی است، زیرا شامل ایجاد تغییراتی در ساختار ساختمان است. نمونه هایی از بازسازی شامل:
•       گسترش مساحت یک ساختمان
•       برداشتن یا افزودن دیوارها و تغییر کاربری فضاها
•       بالا بردن سقف یا اضافه کردن یک طبقه، نیم طبقه یا یک فضا
•       تغییرات سیستم های مکانیکی و الکتریکی
•       تغییرات سیستم گرمایش و سرمایش

بازسازی ها به طور معمول بیشترین هزینه را از بین هر سه گزینه دارند و برای تکمیل آنها بیشترین مواد و زمان لازم استمی توان اینگونه توضیح داد که در بازسازی ساختمان می توان کاربری ها را تغییر داد. به عنوان مثال کلیت ساختمان را از یک ساختمان مسکونی به یک ساختمان اداری تغییر داد. یا در مقیاس کوچک تر کاربری و عملکرد فضاهای داخلی ساختمان را در همان مساحت تغییر داد. نوسازی مرتب سازی یک اتاق بدون تغییر در استفاده از آن است ، در حالی که بازسازی کل عملکرد فضا را تغییر می دهد. تمایزات بین این دو می تواند تفاوتی در میزان ارزشمند بودن سرمایه گذاری پروژه شما برای شما ایجاد کند.

بازسازی استفاده بهینه از فضای زیر پله  در بازسازی داخلی

 

مقاوم سازی


نوع دیگر پروژه مشابه با بازسازی ، مقاوم سازی است. با استفاده از این نوع پروژه ها ، شما چیز جدیدی به ساختمان یا سازه اصلی اضافه می کنید، با این حال هدف از مقاوم سازی بهبود خاصیت عملکرد ساختمان با افزودن فن آوری جدید ، سیستم های ساختمانی یا تجهیزات است. برعکس ، بازسازی بیشتر تمرکز بر زیبایی و ظاهر دارد تا عملکرد کاملاً خاصامروزه یکی از متداول ترین پروژه های مقاوم سازی ساختمان ها، کارآیی بیشتر ساختمان از طریق عناصر گرمایشی به روز شده، پنجره های بهبود یافته یا عایق بندی جدید است. مقاوم سازی پشت بام برای ساختمان ها طول عمر ساختمان را افزایش می دهد. پروژه های مقاوم سازی لرزه ای توانایی سازه ها را برای کنترل زمین لرزه یا حرکت زمین بهبود می بخشد.


بازسازی

شرکت مهندسان مشاور سرور استودیو، سعی در بازسازی معماری و بازسازی داخلی ساختمان ها با بالاترین کیفیت ممکن دارد. در نتیجه می توانید با توجه به بودجه و زمان و میزان تغییرات تصمیم بگیرید که کدام یک برای پروژه شما مناسب تر است. همانطور که گفته شد بازسازی به مراتب هزینه بیشتری نسبت به مرمت و نوسازی دارد و تغییرات بیشتری در ساختمان ایجاد می کند. می توانید اطلاعات پروژه خود را وارد نمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید. تیم ما با توجه به نیاز و بودجه شما برای بهترین انتخاب، آماده همراهی شماست. برای مشاهده پروژه های بازسازی ما کلیک نمایید.


بازسازی

مولف: الهه نوسرایی 000213


خدمات مشابه