×
  1934  

اجرای درام فیلتر پرورش ماهی

اجرای درام فیلتر پرورش ماهی
درام فیلتر چیست؟
درام فیلتر عمل تصفیه و فیلتر مکانیکی آب ورودی و خروجی استخرهای پرورش ماهی را انجام می دهد. می توان گفت درام فیلتر توری هایی هستند که پساب های آب را درون خود نگه می دارند و آب تمیز را دوباره وارد استخر های ماهی می کنند.
درام فیلتر چگونه کار می کند؟
آب کثیف داخل استخر ها روزی یک یا دوبار وارد کانال ها می شوند. دریچه باز می شود و با فشار آب از طریق کانال وارد درام فیلتر می شود. آب تمیز دوباره به استخر تزریق می شود و آب کثیف خارج می شود. آب هیچگاه کاملا تخلیه نمی شود و مقداری از آب داخل استخر باقی می ماند. همچنین آب کثیف داخل درام فیلتر می ماند. از خارج، نازل های آب پاش در جهت طول به درام فیلتر آب می پاشند تا کثیفی ها خارج شود.

درام فیلتر
درام فیلتر پرورش ماهی
درام فیلتر پرورش ماهی
اجرای درام فیلتر
انواع درام فیلتر
درام فیلتر ها در صنعت پرورش ماهی عموما دو نوع اند: در ابعاد بزرگ با جنس استیل بر اساس جدول مشخصات و در ابعاد کوچک با قطر زیر 70 سانت، معمولا به سفارش مشتری می باشد. درام فیلتر های  پلیمری حداقل تا قطر 50 سانت ساخته می شوند. حداکثر ابعاد درام فیلتر سایز بزرگ تا قطر 2.5 متر به صورت استیل می باشد.
به عنوان نمونه برای طول 6 متر حداقل 50 سانت قطر لازم است.
درام فیلتر استیل:
در سایز های بزرگ ساخته می شود، کاور بیرونی آن از جنس استیل، برای جلوگیری از خروج آب کثیف به بیرون می باشد.
پلیمری
درام فیلتر هایی که با مواد پلیمری در ابعاد کوچک ساخته می شوند. برای کامپکت های فیلتری، سایت هایی که بچه ماهی تولید می کنند و ماهی کوچک پرورش می دهند، استفاده می شود. این درام فیلتر ها از جنس ای بی اس و پلی اتیلن ساخته می شوند.

اجرای درام فیلتر
درام فیلتر
درام فیلتر
درام فیلتر
اطلاعات فروش درام فیلتر پرورش ماهی
دو نکته برای فروش یا ساخت درام فیلتر:
۱.حجم استخر موجود چقدر است؟ یا دبی آب چند متر مکعب بر ساعت است؟
۲. نوع ماهی که پرورش داده می شود مهم است.
متخصصین ما بر اساس نوع پرورش ماهی شما تشخصیص می دهند چه نوع درام فیلتری برای شما مناسب است. انتخاب سایز و نوع درام فیلتر بر اساس جدول استاندارد های درام فیلتر مشخص می شود.
اجزای تشکیل دهنده درام فیلتر
بدنه تمام استیل، بدنه فایبرگلاس یا بدنه شاسی آهنی با روکش فایبرگلاس، خود درام از ورق اسننس استیل اس ۳۰۴ ساخته می شود.
طراحی و ساخت درام فیلتر پرورش ماهی برای آب شور و آب شیرین متفاوت است. توری های  ۳۰۴ برای آب شیرین و ۳۰۱۶ برای آب  شور استفاده می شود.

 اجرای درام فیلتر
نازل های آب پاش تماما استیل
موتور گیربکس خاص دو سرعته برای دور های بالا و پایین در تابلو برق ها، عموما اینورتر برای کنترل سرعت و دیتا ترنسفرینگ برای تابلو اعلانات اصلی سایت پروش ماهی استفاده می شود.
کاورهای استیل و فایبرگلاس نسبت به قیمت خواسته شده
یاتاقان ها تماما استیل
ابعاد دستگاه به سفارش مشتری و جدول استانداردها

اجرای درام فیلتر
اجرای درام فیلتر
اجرای درام فیلتر
اجرای درام فیلتر
عواملی که در کیفیت درام فیلتر تاثیر دارد: نوع استیل، نوع توری
نوع استیل بستگی به میزان کیفیت و مکان استفاده دارد برای مثال برای آب شیرین و شور متفاوت است. همچنین انتخاب نوع توری. توری هایی که حفره و مش های کوچک تری دارند عموما گران ترند مانند 60،80،100 میکرون، که برای ماهی های کوچک تر و بچه ماهی و میگو ها استفاده می شود. می توان گفت نوع توری در قیمت تاثیر دارد.
نوع یاتاقان بندی و نوع کیفیت مش بر اساس جدول درام فیلتر و استاندارد ها ساخته می شود.
در ساخت درام فیلتر اکثرا از یاتاقان لغزشی استفاده می کنند. اما ما از یاتاقان استیل غلطشی بلبرینگ در ساخت استفاده می کنیم. کیفیت بالا تر و هزینه بیشتری دارد.
تست سالم بودن درام فیلتر:
تست داخل آب لازم نیست، هنگام تحویل با تابلو برق تست میشه.  چرخش آب پاشی از طریق پمپ، موتور از راست و چپ بچرخد بدون کوچک ترین مشکل. سیستم پمپ فعال باشد و نازل های آب کار کند.
 
درام فیلتر
درام فیلتر
دستگاه 5 متر در طول 1.5 متر با سرعت چرخش

درام فیلتر
بازه قیمت درام فیلتر
قیمت درام فیلتر نسبت به اندازه و جنس بدنه و نوع توری مشخص می شود. برای مثال بازه ی 150 تا 230 میلیون تومان نسبت به وزن، حدود 2 تن می باشد. شاسی اصلی از جنس آهن با پوشش فایبر گلاس مقاوم در برابر آب و اسید بدنه داخلی با استیل ساخته می شود. از این دو تن 50 درصد استیل می باشد. 
خدمات پس از فروش ساخت درام فیلتر
خدمات پس از فروش و تعمیر درام فیلتر های ما یک تا 20 سال دارای گارانتی می باشد. همچنین فروش قطعات درام فیلتر هم از دیگر خدمات تیم ما می باشد.
نمونه کارهای ساخته شده درام فیلتر پرورش ماهی

کارفرماهای معتبر توسط تیم ما:‌
سایت پرورش ماهی در قشم
دکتر نامی در فیروزکوه

مولف: امیرحسین سرور، آرمین نظری، الهه نوسرایی
 


خدمات مشابه