×
  612  

طراحی و خرید مبل آنلاین

 در طراحی دکوراسیون داخلی نشیمن یکی از مهم ترین المان ها، مبل ها هستند.ممکن است طراحی و خرید مبل آنلاین شما را بترساند ولی وقتی اطلاعات کافی از نحوه خرید آنلاین داشته باشید،می تواند به تجربه ای لذتبخش برایتان تبدیل شود. نکته اصلی خرید مبل صبر است. اگر بدون فکر و آگاهی تصمیم به خرید مبل با هر سایز و رنگی که دوست دارید بگیرید می تواند فاجعه آمیز باشد، پس قبل از هر تصمیمی برای خرید مبل خود وقت بذارید و فضا، پارچه و استایل آن را در نظر بگیرید و به هماهنگی طراحی داخلی فضای خود با سبک مبلمانی که قصد خرید آن را داریم توجه داشته باشید و برای خرید مبل عجله نکنید.

خرید مبل آنلاین
خرید مبل آنلاین

نکات خرید مبل آنلاین


1-فضای خود را اندازه بگیرید.

خرید مبل به صورت آنلاین می تواند ریسک بزرگی باشد. برای آرامش خاطرخودتان،با این مرحله ساده شروع کنید:اندازه گیری کنید. قبل از خرید مبل خود باید مواردی را در نظر بگیرید، اما مهم ترین موضوع مورد توجه این است که چگونه مبلمان در فضای شما مناسب خواهد بود، این گونه چیدمان مبلمان شما بسیار راحت تر خواهد شد.  شما باید چند اندازه گیری مختلف را بدانید: ابتدا طول و عرض اتاقی که مبل شما قرار است گذاشته شود، بدست بیاورید. شما ممکن است که مبل ۲ متری را در فضای خود جای بدهید ولی ممکن است که محل عبورتان را محدود کند، در حالت ایده آل باید ۹۰ سانتیمتر بین دیوار و مبلمان و ۴۵ سانتیمتر بین کاناپه و میز فاصله باشد. اگر اتاق کوچکی دارید، می توانید با جای گذاری وسیله ای ازقرارگیری محل مناسب کاناپه و اندازه گیری هایتان اطمینان حاصل کنید. سپس، ارتفاع و عمق مبلی را انتخاب کنید که مناسب باشد.
 

خرید مبل آنلاین
خرید مبل آنلاین


2-سبک زندگی خود را بررسی کنید.

هنگام انتخاب مبل دلخواه خود با توجه به کاربری که مد نظر دارید رویه مناسبی انتخاب کنید.اگر حیوان خانگی دارید نباید رویه مبل ابریشمی انتخاب کنید چون خیلی سریع پاره می شود و باید پارچه های ضخیم و مقاوم تر را انتخاب کنید. یک مبل سنتی با قاب چوبی ممکن است انتخابی خطرناک برای خانه ای با بچه ها باشد. گوشه های تیز این مبلمان باعث بوجود آمدن اتفاقات زیادی می شود. پس اگر در خانه بچه دارید، درهنگام خرید مبل دقت کنید که مبلی با لبه های نرم و روکش دار را در خریداری کنید.

خرید مبل آنلاین
خرید مبل آنلاین

۳-جستجو، جستجو، جستجو کنید

زمانی که بررسی اندازه و سبک مبل کامل شد، شروع به جستجوی وب می کنید.  برای خرید مبل می توانید از فیلتر قیمت با توجه به بودجه ای که دارید استفاده کنید. با وجود انتخاب های زیادی که وجود دارد، گذاشتن وقت برای جستجو بهترین راه برای جلوگیری از پشیمانی از انتخاب نادرست در خرید مبل است.
 

خرید مبل آنلاین
خرید مبل آنلاین


4-نظرات را بخوانید.

بدترین قسمت خرید مبل بصورت آنلاین این است که نمی توانید مبل انتخابی خود را از نزدیک ببینید و تست کتید. برای همین نظرات خریداران قبلی می تواند راهنمایتان باشند، این نکته را در خاطر داشته باشید که نظرات حقیقی با جزییات گفته می شوند. به نظر و نقد های آن ها توجه کنید: آیا از خرید مبلی که کرده اند راضی بودند یا ناراضی؟ همچنین به نحوه پاسخگویی فروشگاه به خریداران مبل نیز توجه کنید، شرکت هایی که به طرز تحسین برانگیزی پاسخ می دهند ،شایسته خرید مبل و انتخاب هستند.

خرید مبل آنلاین
خرید مبل آنلاین

 
5-اطلاعات مرجوعی کالا را بخوانید.

مبل ها وسایل بزرگی هستند و مرجوع کردن آن ها دشوار است. قبل از خرید مبل اطلاعات بازگشت را بخوانید تا خود را برای بدترین حالت آماده کرده باشید.چند نکته را در خاطر داشته باشید: مبلمان تا چه زمانی شامل گارانتی می باشد؟ اکثر فروشگاه ها حداقل یک سال محصول آسیب دیده را برای مرجوع کردن می پذیرند. شرایط مرجوعی به چه صورت است؟ آیا اتفاقاتی از قبیل ریختن مایعات رنگی، شکستگی پایه ها و... را قبول می کنند؟ آیا فروشگاه مبل هزینه حمل و نقل را پرداخت می کند؟ برخی از شرکت ها ممکن است هزینه های چند هفته اول را بپردازند و مسئولیت هزینه های حمل و نقل احتمالی پس از سه هفته را بر عهده خودتان بگذارند.
 

خرید مبل آنلاین
خرید مبل آنلاین


6-نمونه های پارچه ی مبل را سفارش دهید.

اکنون قسمت هیجان انگیز و جالب خرید مبل پیش می آید: بعد از محدود کردن انتخاب پارچه و رنگ مبل، با توجه به طیف رنگی انتخابی و سایه روشن آن و جنس پارچه مورد نظرمی توانید سفارش بدهید. هنگامی که نمونه های پارچه  را در دست دارید برای خرید مبل سریع تصمیم نگیرید، رنگ و جنس پارچه به رنگ کف اتاق، دیوار ها ،محیط، سایر مبل های اتاق و حتی به نور خورشید نیز بستگی دارد. می توانید نمونه های موجود را به دیوار چسبانده و منتظر بمانید تا رنگ های واقعی نمونه ها را در یک شبانه روز(در صبح و در شب) بهتر ببینید و بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.
 

خرید مبل آنلاین
خرید مبل آنلاین


7-به دنبال تخفیف باشید.

قبل از تصمیم گیری راجع به خرید مبل انتخابی به دنبال تخفیف باشید. تعداد زیادی از فروشگاه های مبل برای ثبت نام در خبرنامه ایمیل خود تخفیف ۱۰ الی ۱۵ درصدی ارائه می دهند. اگر عجله ای برای خرید مبل خود ندارید منتظر فروش عمده مبل که در تعطیلات بزرگ یا تعطیلات آخر هفته اتفاق می افتد باشید که  به طرز قابل توجهی قیمت ها کاهش پیدا می کنند.

خرید مبل آنلاین
خرید مبل آنلاین


۸-هر موضوعی را ثبت کنید.

پس از خرید مبل، هنگام رسیدن مبلمان از آن ها عکس بگیرید تا اگر اتفاقی افتاد مدرک کامل در دست داشته باشید.
امیدوارم از خرید مبل آنلاین خود لذت ببرید.
همچنین می توانید طراحی مبل دلخواه خود را به طراحان شاپ دک بسپارید و آماده تحویل بگیرید.

خرید مبل آنلاین
خرید مبل آنلاین
مرجع:https://www.thespruce.com/how-to-buy-sofa-online

مترجم و مولف: یگانه نبوزاد
 


مقالات مشابه