8559  

طراحی معماری نمای کلاسیک

طراحی نمای کلاسیک

امروزه  به طراحی معماری نماهای ساختمان توجه بیشتری می شود، چرا که افراد قبل از ورود به ساختمان می توانند با توجه به طراحی معماری نمای ساختمان، طراحی دکوراسیون آن خانه که چه سبکی استفاده شده است را تشخیص دهند. بطوری که اگر نمای ساختمان را کلاسیک در نظر بگیریم و آن را با این سبک طراحی کنیم در داخل از طراحی دکوراسیون داخلی با شیوه طراحی کلاسیک استفاده خواهیم کرد.


نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
نمای کلاسیک
طراحی معماری نمای کلاسیک
در بین سبک ها در طراحی نما، طراحی معماری نمای کلاسیک، همان نمای رومی معرفی و شناخته می شود. در طراحی معماری نمای کلاسیک استفاده از انواع سنگ های گران قیمت مانند سنگ های تراورتن، سنگ های چینی و کریستال، مرمر و گرانیت بیشتر در طراحی معماری ساختمان های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد.

ابزار ها در نمای کلاسیک

در طراحی معماری نمای کلاسیک با استقاده از ابزارها و تزئینات که در آن بکار می رود نمای ساختمان را به همان میزان شکیل تر و باشکوه تر نمایش می دهد، البته امروزه بیشتر ساختمان ها با طراحی معماری نمای کلاسیک در تمام سطح شهر دیده می شوند که تفاوت آنها در استفاده از میزان ابزارها می باشد به طوری که در ساختمان های با نمای کلاسیک مجلل، استفاده از ستون ها و سرستون های بزرگ می باشد. این سبک نماها کارفرمایان زیادی را جلب کرده، چرا که در طراحی معماری آن، روند طراحی با توجه به ابزارهای استفاده شده تقریبا پیچیده و در عین حال مجلل می شود.

نمای کلاسیکنمای کلاسیک\
فرهنگ معماری در طراحی معماری نمای کلاسیک
در حال حاضر در طراحی معماری نمای کلاسیک انتقادهایی وجود دارد که این سبک طراحی را در تضاد با فرهنگ معماری ایران می دانند، حال با توجه به این که در طراحی معماری گذشته ایران کتیبه هایی از تخت جمشید و همچنین سرستون هایی که در آن دیده می شود در طرح های رومی نیز وجود دارد.

نمای کلاسیک


نمونه طراحی شده نمای کلاسیک، پروژه در تهران توسط مهندسین سرور استودیو

نمای کلاسیک

نمونه طراحی شده نمای کلاسیک، پروژه طراحی مجتمع تجاری - زاهدان توسط مهندسین سرور استودیو برای مشاهده کلیک کنید.