×
  444  

درب آهنی

 درب  آهنی، درب ورودی برای مدت زمان طولانی برای ایمن سازی دروازه های قلعه ها و کاخ ها استفاده شده است. از درب های آهنی برای ورودی های اصلی هر ساختمان استفاده می شود که یکی از مهم ترین قسمت های هر ساختمان می باشد. بنابراین برای انتخاب درب ورودی مناسب باید بررسی های لازم انجام شود. در اینجا به مزایا و معایب درب های آهنی می پردازیم.
 

درب آهنی ویلا

درب آهنی


آهن همواره مورد استفاده انسان قرار گرفته است و بنابراین تا امروز ما هنوز هم از این منبع طبیعی که یکی از عناصر روی زمین است بهره می بریم. آهن دارای آلیاژهای مختلفی است، هر آلیاژ دارای ویژگی های متفاوتی است. بنابراین برای داشتن بهترین درب باید متریال ها را به دقت بررسی کنید. با این وجود اگر متریال ها را به درستی انتخاب کنید درب آهنی می تواند برای مدت زیادی دوام بیاورد و دچار آسیب نشود.

درب آهنی باغ

مزایای درب آهنی

مزایای بسیاری وجود دارد که در هنگام خرید باید به آنها دقت شود. نصب درب فرفورژه زیبا در ورودی اصلی ساختمان هزینه بر است اما مزایای برجسته ی آن باعث می شود که خریداران زیادی این هزینه را متقبل شوند.

-استحکام
درب های آهنی استحکام بسیار زیادی دارند و در میان متریال های مختلف درب مانند چوب، اولویت دارند. استحکام درب های آهنی باعث ایجاد امنیت و دوام نیز می شود که اینها نیز دو ویژگی  برجسته درب های آهنی هستند.

-ماندگاری
همان طور که اشاره شد، دوام یکی از ویژگی های دیگر درب های آهنی می باشد. آنها می توانند مدت زیادی دوام بیاورند و این به دلیل وجود عناصر آهن در هنگام تولید درب ها می باشد.

-نگهداری
درب های آهنی مانند هر نوع درب دیگری نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. اگر درب شما از چدن ساخته شده باشد، تعمیر و نگهداری آن بسیار ساده تر خواهد بود زیرا چدن در مقابل زنگ زدگی مقاوم تر از دیگر آلیاژهای آهن است. برای نگهداری این درب ها نیاز به مواد مخصوصی نیست و تنها با استفاده از یک پارچه نرم و مقدار کمی شوینده معمولی به راحتی می توانید درب را تمیز کنید.
رنگ درب آهنی ممکن است براثر مرور زمان آسیب ببیند و برای نگهداری از آن می توانید مجددا درب را رنگ آمیزی کنید. البته باید اصولی رعایت شوند و برای این کار نیازمند فرد با تجربه ای هستید. برای مثال می توانید به مقاله ی تعویض درب آهنی قدیمی حیاط رجوع کنید و در آنجا با نکات این کار بیشتر آشنا شوید.

-امنیت
یکی از مهم ترین ویژگی های درب آهنی امنیت است. سارقان با دیدن درب های با عظمت و سخت آهنی به سراغ درب های با ضریب امنیت پایین تری می روند. مهم ترین دلیل آن سر و صدای زیاد این درب ها در مقایسه با متریال های دیگر مربوط به درب است. اگر سارقان قصد تخریب یا شکستن آن را داشته باشند با توجه به ایجاد سر و صدای زیاد، همه را متوجه خود می کنند.

-کارآمد
درب های آهنی هزینه بسیار بالایی دارند اما مستهلک و فرسوده نمی شوند و مانند درب های چوبی بعد از مدت کوتاهی فرم و بافت خود را از دست نمی دهند. بنابراین درب های آهنی برای مدت طولانی باعث زیبایی ورودی شما می شوند.

درب کاخ باکینگهام در بریتانیا
درب آهنی
در آهنی
درب  ورودی آهنی
درب  آهنی
در آهنی
درب پارکینگ آهنی
درب آهنی ویلا
 

معایب درب آهنی

-زنگ زدگی
زنگ زدن آهن در طول زمان بزرگترین مشکل آن است که خریداران را به شک می اندازد. تا حدود کمی با نگهداری می توانید مانع پیشرفت زنگ زدگی آن شوید اما با این حال از مهم ترین معایب آن است.

-گرانی
همان طور که گفته شد درب های آهنی گران هستند اما مزایای آن آنقدر زیاد هستند که این مشکل را در ذهن خریدار کمرنگ کند.


محافظ آهنی در
درب آهنی
درب  آهنی باغ
درب آهنی
در آهنی
درب  آهنی  ورودی

مؤلف: کتایون توتونی  ۹۹۰۸۱۹

 


مقالات مشابه