×
  486  

طراحی کابینت آشپزخانه


طراحی کابینت آشپزخانه بعنوان قلب خانه و یک عنصر مهم در طراحی معماری و طراحی داخلی منازل مسکونی به حساب می آید. بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی آن بسیار حائز اهمیت می باشد. آشپزخانه، در درجه اول و مهمتر از همه باید به عنوان فضایی برای آشپزی کار کند. در مورد پرکاربردترین قسمت های آشپزخانه خود از نظر آشپزی با دقت فکر کنید و چگونگی حرکت آسان بین آنها را طرح کنید. این مثلث آشپزخانه نامیده می شود و بر روی نقاط بین یخچال، سینک ظرفشویی و اجاق گاز تمرکز دارد ، که برای ترسیم فضای پخت و پز شما بسیار مهم است.
 
در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، کابینت ها از مهم ترین اجزای یک آشپزخانه می باشند. طراحی کابینت می تواند به سبک های مختلف، طراحی کابینت مدرن، کلاسیک، نئو کلاسیک، روستیک، صنعتی، مینیمال و... ، همچنین چیدمان قرارگیری آن ها بصورتL شکل،U شکل و یاG شکل با یک جزیره طراحی شود.
شما می توانید با انتخاب متنوع مبلمان آشپزخانه، رویای آشپزخانه خود را تحقق بخشید. وقتی صحبت از مبلمان آشپزخانه می شود، کابینت های زمینی و دیواری، کابینت های بلند یا قدی و به اصطلاح سوپر، اجاق گاز، یخچال، فریزر و سینک ظرفشویی، از ارکان مهم و اصلی در طراحی آشپزخانه می باشند. پس از این قسمت می توانید انتخاب گسترده ای از طرح ها، سبک ها و رنگ ها را داشته باشید. آشپزخانه های چوبی، مدرن، براق یا مات در رنگ های مختلف، آشپزخانه کلاسیک، صنعتی و... با توجه به سلیقه خودتان موجود است.

طراحی آشپزخانه آنلاین ، با توجه به تمایل جامعه به خدمات آنلاین از طریق اینترنت انجام می شود. برای درخواست طراحی آشپزخانه آنلاین تنها کافی است از طریق سایت وارد فرآیند طراحی آنلاین شوید و سفارش خود را ثبت کنید.

 

طراحی کابینت و آشپزخانه

نکات مهمی در طراحی آشپزخانه و کابینت

 

روشنایی آشپزخانه

 

نورپردازی در هر اتاق از خانه مهم است، اما به خصوص در آشپزخانه که اغلب برای کارهای مختلف استفاده می شود بسیار مهم است. چه بخواهید  فضای کار در میز آشپزخانه را روشن کنید یا به مناطق آماده سازی غذا نور زیادی بتابانید ، انعطاف پذیری در انتخاب گزینه های اصلی شما نقش اساسی دارد. این به این معنی است که سبک های مختلف نور را در قلب طراحی خود قرار دهید.

نورپردازی باید یکی از اولین مواردی باشد که هنگام طراحی آشپزخانه خود در نظر می گیرید، زیرا ممکن است بر سبک واحدهای آشپزخانه و میز کارهایی که انتخاب می کنید تأثیر بگذارد. نور توسط سطوح نرم جذب شده و توسط سطوح سخت تر و براق منعکس می شود. بنابراین اگر می خواهید فضای آشپزخانه را بزرگتر کنید باید موادی را انتخاب کنید که نور را منعکس کنند.
همچنین، مهم نیست که نور مصنوعی چقدر تاثیرگذار باشد ، اکثر مردم شیوه ظاهری و ایجاد احساس در خانه را ترجیح می دهند. بنابراین باید به پنجره های خود نگاهی بیندازید و نور طبیعی را با استفاده از سطوح بازتابنده در مکان هایی که در آن قرار دارد و با افزودن گزینه های بیشتر نور مصنوعی به آن مناطق در سایه ، به حداکثر برسانید.
 

طراحی کابینت و آشپزخانه
طراحی کابینت و آشپزخانه
طراحی کابینت و آشپزخانه
طراحی کابینت و آشپزخانه

سبک طراحی کابینت

 

ظاهر آشپزخانه شما مهم است. این باید سلیقه شما را جلب کند، اما در کل با ملک مطابقت داشته و به خانه شما ارزش افزوده دهد. سبک انتخابی شما در طراحی کابینت ها و لوازم دیگر بسیار مهم است. همانطور که در مطالب فوق صحبت کردیم سبک های مختلف معماری تاثیر مستقیم در دیتیل کابینت ها، متریال مصرفی و سبک نورپردازی و چیدمان های دیگر دارد.

 

طراحی آشپزخانه به سبک کلاسیک و نئو کلاسیک

 

جذابیت آشپزخانه های کلاسیک در تعادل بین سبک و طول عمر است.
هدف اصلی این سبک از آشپزخانه پخت و پز است و بنابراین وجود وسایل، ظروف و مواد لازم برای نمایش، تزئینات و ابزار، افزودن شخصیت به فضا است کابینت ها دارای ابزارهایی روی درها هستند. می توان از چوب و رنگ های گرم و با غلظت زیاد مانند سبز، کرم و طلایی که شکوه و جلال این سبک را برساند استفاده نمود. همچنین بالای کابینت ها و سقف ابزارهایی دیده می شود.

در سبک نئو کلاسیک ما از ترکیب طرح های مدرن در کنار ابزارهای کلاسیک بهره میبریم. این سبک به تازگی مورد استفاده زیادی قرار گرفته است زیرا در کنار دو فضای دیگر به راحتی مورد استفاده است.
 

طراحی کابینت و آشپزخانه
طراحی کابینت و آشپزخانه
طراحی کابینت و آشپزخانه

طراحی آشپزخانه به سبک مدرن

 

آشپزخانه مدرن یا نوین این واقعیت را می رساند که آشپزخانه دیگر به سادگی محلی برای پخت و پز نیست. اکنون یک فضای مهم زندگی است. آشپزخانه های سبک مدرن خطوط تمیز، جلوه های زیبا و ساده با رنگ های مختلف و طرح های برجسته ای را ارائه می دهند و غالباً دارای طرح پلانی باز هستند. بر خلاف آشپزخانه کلاسیک، ایده های هوشمندانه ذخیره سازی برای پنهان کردن شلوغی لازم است، زیرا ظاهر مینیمالیستی نیز دارد.
معمولا کابینت ها بدون ابزار و در ساده ترین شکل ممکن استفاده می شوند. از طرح های مات و های گلس بدون دسته و ابزار در رنگ های مختلف برای در کابینت استفاده می شود. می توان به شکل کاملا مینیمال و یا کمی شلوغ تر از سبک مدرن بهره برد.
 

طراحی کابینت و آشپزخانه
طراحی کابینت و آشپزخانه

انتخاب متریال کابینت ها


فقط سبک نیست که می تواند ظاهر و احساس آشپزخانه را تعیین کند. متریال نهایی نیز نقش مهمی دارد. یک بار دیگر، شما سه گزینه اصلی برای انتخاب دارید: براق ، مات و چوب

براق

روکش براق که معمولاً با آشپزخانه های مدرن و معاصر همراه است، براق و ظریف است. این با ایده آل های مینیمالیستی مطابقت دارد و اکثر واحدها دارای یک پایان صاف، بدون هیچ طرح پیچیده و دسته ای هستند.

مات

مات نرم و صاف، در حالی که زیبا و ظریف. این متریال معمولاً در آشپزخانه های سنتی و کلاسیک و نئو کلاسیک دیده می شود ، اما همچنین می تواند در کنار براقیت برای ظاهری متضاد در سبک مدرن نیز استفاده شود.

چوب

آشپزخانه های چوبی کاملاً مکمل آشپزخانه های کلاسیک و نئو کلاسیک هستند. آنها سطح خاصی از گرما و شخصیت را فراهم می کنند که با پایان براق امکان پذیر نیست.
 

طراحی کابینت و آشپزخانه
طراحی کابینت و آشپزخانه

رنگ در طراحی کابینت آشپزخانه


هنگامی که مجموعه، سبک و متریال را انتخاب کردید، وقت آن است که به این فکر کنید که به دنبال چه نوع رنگی برای کابینت ها هستید. آشپزخانه های مدرن تمایل دارند سیاه، سفید و در تمام تنالیته های خاکستری باشند. با این حال، آنها همچنین به خوبی به یک رنگ سفید زیبایی می بخشند
از آنجا که به احتمال زیاد در آشپزخانه هایی به سبک نئوکلاسیک و کلاسیک، رنگ های تمام شده چوب و مات یافت می شود، شما به احتمال زیاد در این سبک ها بین کرم ها و قهوه ای ها انتخاب خواهید کرد. با این حال، آنها همچنین با رنگ های عمیق تر و غلیظ تر، مانند بنفش، سبز، طلایی و بطور کلی رنگ های با درصد غلظت بالا و شیک متناسب هستند. چوب در آشپزخانه های کلاسیک نیز بسیار زیاد است که سایه های روشن پاستلی نیز به خوبی کار می کنند.
 

طراحی کابینت و آشپزخانه
طراحی کابینت و آشپزخانه

اندازه و شکل


شاید بزرگترین عامل تعیین کننده در طراحی آشپزخانه شما اندازه و شکل اتاق باشد. شما فقط می توانید با فضایی که در دسترس دارید کار کنید بنابراین مهم است که نوع آشپزخانه خود را مشخص کنید و بهترین طراحی آن را در نظر بگیرید انواع اصلی چیدمان کابینت ها عبارتند از:
اگر فضای کم و یا باریکی دارید،به جای اینکه آشپزخانه را با بیش از حد واحدهای دیواری شلوغ کنید، با کمدهای بلند و واحدهای کف از ارتفاع اتاق بیشترین استفاده را می کنید.

 طراحی کابینت آشپزخانه با چیدمانUشکل

برای آشپزخانه های بزرگتر، یک آشپزخانه U شکل به تبدیل فضا از خالی و بی روح به چند منظوره کمک می کند. این شکل فضای زیادی برای پخت و پز فراهم می کند ، در حالی که فضایی را برای بازی کودکان یا یک منطقه تفریحی فراهم می کند.

طراحی کابینت آشپزخانه با چیدمانL شکل

این شکل فضای کار و فضای ذخیره سازی فراوانی را فراهم می کند، و برای خانواده های بزرگتر ایده آل است. این فرصت عالی را برای نمایش میز کارها و واحدهای شیک به شما می دهد همچنین شما می توانید به منظور زیبایی و کاربرد بیشتر آشپزخانه جزیره ای طراحی نمایید. امروزه در خانه های با مساحت بیشتر کابینت های جزیره ای بسیار محبوب می باشد. زیرا شما می توانید از جزیره بعنوان میز غذا خوری نیز استفاده نمایید که بسیار کاربردی می باشد.

با سرور استودیو می توانید بصورت آنلاین آشپزخانه خود را برای طراحی کارآمد و زیبا اندازه گیری نمایید. با مشاوران متخصص ما در زمینه طراحی و اجرای کابینت در تماس باشید.
 

طراحی کابینت و آشپزخانه
طراحی کابینت و آشپزخانه
طراحی کابینت و آشپزخانه


مقالات مشابه


مقایسه کفپوش بتن اکسپوز با اپوکسی مقایسه کفپوش بتن اکسپوز با اپوکسی

کفپوش های بتنی و اپوکسی دو نوع کفپوشی هستند که امروزه با معایب و ویژگی های متفاوت در جاهای مختلف کاربرد دارند. باید دقت کنیم که کفپوش یکی از عناصر طراحی است و برای انتخاب آن باید شرایط محیطی را در نظر بگیریم. به طور کلی در مکان هایی که نیاز...

  473  
راهنمای انتخاب صفحه کابینت راهنمای انتخاب صفحه کابینت

صفحه کابینت مناسب در طراحی کابینت آشپزخانه، انتخاب صفحه کابینت مناسب میتواند یک چالش باشد. به همان میزان که در هنگام انتخاب صفحه کابینت باید به دوام، قیمت و نصب دقت نمود به همان میزان نیز باید به هارمونی آن با دکور خانه توجه کرد. با مقایسه تفاوت های دو متریال انتخابی...

  454  
تفاوت کورین وکوارتز تفاوت کورین وکوارتز

تفاوت صفحه کابینت کورین و کوارتز با توجه به زیبایی منحصر به فردی که منسوجات طبیعی در مقابل دست ساز های انسانی دارند تمایل طراحان و کارفرمایان برای استفاده از آن ها در پروژه های دکوراسیون داخلی بیشتر است. یکی از موارد استفاده  از منسوجات طبیعی و مصنوعی، انواع صفحه کابینت است. برای صفحه کابینت می...

  743  
انواع صفحه کابینت انواع صفحه کابینت

معرفی انواع صفحه کابینت کوارتز سنگ مهندسی کوارتز از ترکیب خرده سنگ، رزین ورنگ دانه است و یکی از زیباترین گزینه ها برای طراحی آشپزخانه است. این متریال شامل تنوع رنگی و ترکیبی رنگی متنوعی است که هر سلیقه ای را می تواند در بر بگیرد. آنچه که امروزه باعث سردرگمی خریداران صفحه...

  4485  
بازسازی ساختمان قدیمی بازسازی ساختمان قدیمی

بازسازی ساختمان قدیمی را می توان به دو بخش تقسیم کرد. مورد اول تغییر کاربری که میتواند جزیی یا کلی باشد. در یک تغییر کاربری جزئی به طور مثال یک اتاق خواب به یک آشپزخانه تبدیل می شود اما در یک تغییر کاربری کلی یک منزل مسکونی به یک فضای اداری...

  478  
انتخاب صفحه کابینت انتخاب صفحه کابینت

یکی از بخش های مهم طراحی کابینت آشپزخانه انتخاب صفحه کابینت مناسب با فضای طراحی شده است. با توجه به انواع صفحه کابینت موجود در بازار طراحان محدودیتی برای طراحی اشپزخانه ندارند. فاکتور های انتخاب صفحه کابینت تنها هم خوانی آن با محیط نمی باشد بلکه ظاهر، قیمت، مقاومت در برابر...

  2880