×
  6256  

برج کپیتال گیت خمیده ترین برج جهان

برج کپیتال گیت خمیده ترین برج جهان
برج کپیتال گیت در مرکز کشور امارات متحده عربی، در شهر ابوظبی در مرکز ملی نمایشگاه‌های این شهر واقع شده است. این برج با 35 طبقه دارای یک هتل 5 ستاره با 200 اتاق، همچنین بخش های اداری طراحی شده است. متریال های استفاده شده در این برج از فولاد ضد زنگ، بتن و شیشه می باشد. از دیگر اتفاقات جالب در این برج زیبا می توان به نمای آن که دارای انحنای بیش از حد، و وجود پنل های شیشه ای که تعداد آنها به 12500 پنل مختلف، با 720 شکل متمایز، که در سرتاسر برج استفاده شده است، اشاره کرد.
برج کپیتال گیت
برج کپیتال گیت
 طراح برج کپیتال گیت
برج کپیتال گیت رکورد خمیده ترین برج جهان را با 18 درجه انحنا، برای خود به ثبت رسانده است.طراح این برج ماترین دوفرین، از برترین معماران جهان به شمار می آید.
برج کپیتال گیت
برج کپیتال گیت
وی در کانادا بعد از گذراندن تحصیلات تکمیلی، به چین و هنگ کنگ سفر کرد و در آنجا به عنوان طراح اصلی در شرکت HOK فعالیت خود را آغاز نمود.
دوفرین توانست شرکت U A را در دبی تاسیس نماید، وی هم اکنون مقیم دبی می باشد.
برج کپیتال گیت
برج کپیتال گیت
ماترین دوفرین در سال 2005 با برگزاری جلسه ای با حضور امیر امارات طرح برج کپیتال گیت را ارائه داد.
یکی از اهداف طرح، طراحی ساختمانی نمادین برای شهر ابوظبی بود که برج کپیتال گیت از لحاظ تکنولوژی مدرن، زیبایی  و ایده خمیدگی برج، در رتبه اول قرار گرفت.
برج کپیتال گیت
برج کپیتال گیت

راز ایستادگی خمیده ترین برج جهان
خمیدگی برج با 18 درجه به سمت غرب طراحی شده است.
ماترین دوفرین در برج کپیتال گیت برای مقاومت سازی در برابر زلزله، از این راهکار استفاده کرده است، هسته مرکزی ساختمان را بطور دقیق در جهت خلاف خمیدگی ساختمان و مستقیم به سمت بالا طراحی کرده است.
سازه این برج در مرکز ملی نمایشگاهی ابوظبی احداث و فعالیت خود را از آنجا آغاز نمود.
برج کپیتال گیت
برج کپیتال گیت

 


مقالات مشابه