×
  942  

بررسی انواع پارتیشن اداری شیشه ای

کاربرد پارتیشن اداری شیشه ای

در طراحی معماری مدرن، از پارتیشن‌های شیشه‌ای برای جدا کردن فضا ها ی بزرگ استفاده می‌شود، که اجازه می‌دهد آن را بدون به هم ریختن اتاق با ساختارهای سنگین تقسیم کند. امروزه از پارتیشن های شیشه ای در مراکز خرید و تفریحی، ادارات، اتاق های کنفرانس، آلاچیق ها و ... استفاده زیادی می شود.


پارتیشن شیشه ای اداری

پارتیشن اداری شیشه ای

دیوارهای پارتیشن شیشه ای برای شخصی سازی فضا  بسیار محبوب هستند. دیوارهای شیشه ای معمولاً پانل هایی هستند که بر روی یک قاب از پیش ثابت نصب می شوند. جدا کردن و جابجایی پانل های شیشه ای برای بازسازی ساختمان قدیمی گزینه مناسب وهمچنین بهتر می باشد. حتی می توانید اتاق های جدید و فضاهای مجزا در اطراف اتاق نشیمن و آشپزخانه خود را با جابجایی در اطراف دیوارهای پارتیشن شیشه ای از پیش نصب شده ایجاد کنید. پارتیشن های شیشه ای به طور قابل توجهی به راحتی نصب و برداشته می شوند، در نتیجه هزینه های ساختمان به ویژه در زمان طراحی معماری مجدد فضا کاهش می یابد. و از همه مهمتر شیشه دارای مواد نگهداری کمی است. نه زنگ می‌زند و نه به مرور زمان خورده می‌شود، و موریانه‌ها آن را بر خلاف چوب‌هایی که نیاز به تعویض مکرر دارند، جذاب نمی‌دانند.  لکه های ناخواسته را می توان به راحتی با کمک شیشه پاک کن و پارچه پولیش پاک کرد. به دلیل خاصیت بازتاب شیشه، نور خود را تنظیم می کند تا اتاق ها بزرگ و جادار به نظر برسند.


پارتیشن شیشه ای اداری فریم لس

ویژگی های پارتیشن شیشه ای

شیشه دارای چندین ویژگی است که آن را به عنوان ماده ای برای طراحی داخلی بسیار ارزشمند می کند.کم هزینه بودن آن ،کاملا شفاف وبه اندازه کافی قوی برای تشکیل یک جداکننده بین فضا ،شیشه زمانی مناسب است که بخواهید در یک منطقه را بدون خاموش کردن نور و محدود کردن خطوط دید ببندید.


پارتیشن شیشه ای رنگی
پارتیشن اداری از کف تا سقف

پارتیشن شیشه ای یک جداره

دیوارهای جداکننده تک جداره برای تفکیک فضا های مختلف اداری ،مسکونی و ... به کار می رود این نوع پارتیشن به صورت کلی به دو دسته اصلی فریم دار و فریم لس تقسیم می شوند که شیشه به کار رفته در آن ها سکوریت میباشد.برای مثال:طراحی پله شیشه ای با فریم استیل جهت بازسازی و اصلاح پله قدیمی


پارتیشن اداری شیشه ای
پارتیشن اداری یک جداره فریم دار شیشه رنگی

پارتیشن شیشه ای دوجداره

دیوارهای جداکننده پنجره دو جداره برای عایق صوتی استفاده می شود. فضای هوا بین دو شیشه 5 سانتی متر یا بیشتر نگه داشته می شود. لعاب سازه ای با استفاده از مقاطع عمودی صرف نظر می کند. سیستم تمام شیشه ای فضاساز برای محیط های کاری باکیفیت، سوئیت های اجرایی، بانک ها،پاساژ ، شرکت های بیمه و اتاق هایی که به درجه بالایی از اختیار نیاز دارند، کاملاً مناسب است.


پارتیشن اداری آماده
انواع پروفیل پارتیشن شیشه ای

مشخصات نگهدارنده پارتشین شیشه ای

پارتیشن یک جداره فریم لس
پارتشین فریم لس در فضا های استفاده میشود که با مشکل محدودیت فضا مواجه هستند برای تقسیم بندی فضای دفاتر اداری بهتر است ازپارتیشن یک جداره فریم لس استفاده شود برای استفاده حداکثری از فضا در طراحی سازه(قاب) آن از پروفیل آلمینویمی فریم لس کوچک استفاده می شود که در این نوع پارتیشن بندی تمام فضای شیشه آزاد میباشد و بیشترین میزان نور را به فضای داخل پارتشین منتقل میکند.

پارتیشن یک جداره فریم دار

پارتیشن یک جداره فریم داری پروفیل آلومینیومی میباشد که شیشه را از هر دوطرف نگه میدارد پارتیشن فریم دار به دلیل داشتن فریم پروفیلی با ضخامت بالا دارای مقاومت بهتری نسبت به پارتیشن یک جداره فریم لس هستن و همچنین عایق صوتی نیز میباشند.

موارد استفاده ازدیوارهای پارتشین شیشه ای

پارتیشن های لعاب دار(مات) یکی از ویژگی های مشترک طراحی داخلی برای ادارات، اماکن تجاری و ساختمان های عمومی است. آنها معمولاً برای موارد زیر استفاده می شوند.
مناطق جداگانه را کاملاً بدون محدودیت نور و خطوط دید محصور کنید.
قسمت هایی از راه های ورودی و درب را تشکیل دهید.
یک ویژگی طراحی خاص در یک دفتر ایجاد کنید.


نصب در پارتیشن اداری
پارتیشن شیشه ای با پروفیل آلومینیوم

فواید شیشه


پارتیشن اداری ومزایای آنها

نور: بستن نواحی متمایز با مواد جامد می‌تواند به سرعت بخش‌هایی از یک دفتر را تاریک کند. پارتیشن‌های دیواری شیشه‌ای اجازه می‌دهند نور طبیعی آزادانه در سرتاسر محل جریان داشته باشد، هزینه‌های روشنایی را کاهش داده و به تقویت روحیه کارکنان کمک می‌کند.


پارتیشن اداری تک جداره
پارتیشن اداری سفارشی

دید: یکی از دلایل کلیدی محبوب شدن دفاتر باز این بود که روسای شرکت شروع به این باور کردند که کارکنان احساس می کنند بیشتر عضو یک تیم هستند و در نتیجه اگر همه بتوانند یکدیگر را ببینند، کار مولدتری خواهند داشت. شیشه همان جلوه را به دست می آورد و در عین حال فضای خاص خود را به همه ارائه می دهد، و به دلیل باز بودن خطوط دید، محیط کار جادارتر و کم ابهت تر به نظر می رسد.


پارتیشن اداری ثابت
پارتیشن اداری مدرن شیشه ای

عایق صدا: یکی از اشکالات فضاهای پلان اداری باز سر و صدا است – با استفاده از فضای باز یکسان، انعکاس صدا می تواندباعث هم همه و مشکل ساز شود و برخی افراد نمی توانند به طور موثر با حواس پرتی کار کنند. شیشه با محصور  کردن فضا و با ایجاد یک فضای شیشه فریم دار، این مشکل را حل کند.


پارتیشن دوجداره اداری
پارتیشن اداری شیشه ای تفکیک فضای اداری

انعطاف پذیری: از آنجایی که پارتیشن های اداری شیشه ای به صورت مدولار و از پانل های شیشه ای تک ساخته می شوند، ایجاد فضاهایی با شکل های مختلف و پیکربندی پارتیشن ها به روش های مختلف بسیار آسان است.

هزینه: شیشه ماده ای است که به راحتی در دسترس و مقرون به صرفه است. همچنین نصب و برداشتن آن بسیار آسان است و باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های ساختمان می شود، به خصوص زمانی که صحبت از طراحی مجدد یک فضا می شود.

منابع:www.glassandstainless.com/articles/the-uses-and-benefits-of-glass-partitionsدانش فنی مشابهنظرات کاربران ، پرسش و پاسخ