×
  6179  

طراحی سازه بتنی و اجرا، آرماتوربندی قالب بندی بتن ریزی تجارب و نکات کارگاهی

در این قسمت به بتن ریزی، آرماتور بندی و قالب بندی یکی از پروژه های این مهندسین مشاور در پردیس پرداخته می شود. این مهندسین مشاور قابلیت اجرای بتن ریزی، قالب بندی و آرماتور بندی را به تیم حرفه ای طبق مبحث دهم مقررات ملی ساختمان دارد. دراین  مقاله به فرایند بتن ریزی فونداسیون ویلایی که این مهندسین مشاور در شهر پردیس در حال انجام است پرداخته شده است. بتن ریزی مورخ 18/10/98 از ساعت 10 صبح شروع شد. درجه حرارت هوا هنگام بتن ریزی 5 درجه بود. ابتدا مقرر بود دو روز قبل بتن ریخته شود، اما از آنجا که بارش برف در منطقه بود، با مراجعه به سایت weather.com پیش بینی شد که امروز آفتابی است و اینکونه نیز اتفاق افتاد.
طبق مبحث نهم مقررات ملی ساختمان مربوط به اجرای ساختمان های بتنی، اگر میانگی دمای هوا طی 5 روز متوالی از 5 درجه سانتیگراد کمتر باشد، باید تمهیدات بتن ریزی در هوای سرد در نظر گرفته شود.
ابتدا قصد افزودن ضدیخ به بتن داشتیم، اما با مشاوره که از آقای موسوی مدیرعامل شرکت آیین بتن گرفته شد، از آنجا که باید صحت مواد ضد یخ ها بررسی شوند و زمان کم جهت این کار بود، تصمیم گرفته شد نسبت آب به سیمان کم شود و اینکار با افزایش مقدار سیمان در هر مترمکعب به مقدار 50 کیلو انجام گرفت. کل بتن ریزی فونداسیون این ویلا 49 مترمکعب شد که با توجه به قیمت هر کیسه سیمان شمال 7000 تومان، در کل تقریبا 350 هزار تومان هزینه بیشتر می شود که این رقم معادل با همان هزینه ضدیخ است، اما مزایای و اطمینان به این روش بیشتر است.


پلان فونداسیون مورد نظر جهت بتن ریزی ویلا در پروژه فاز 2 پردیس

آرماتور بندری در پردیس
 

 
قالب بندی در پردیسدکل 32 متری هوایی جهت بتن ریزیکارگذاشتن صفحات فولادی جهت اجرای وال پست قبل از دیوارچینی

بتن ریزی در پردیس


 


خدمات مشابه


اجرای دیوار تری دی پنل اجرای دیوار تری دی پنل

اجرای دیوار تری دی پانل از جمله فعالیت های دفتر مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران می باشد. دیوار های تری دی پانل از جمله مصالح نسبتا نوین می باشند که در کشورمان به ویژه اخیرا مورد توجه قرار گرفته است. وزن واحد سطح این دیوارها در مقایسه با دیوارهای آجری،...

  4807  
طراحی شهرک ویلایی طراحی شهرک ویلایی

طراحی شهرک ویلایی یکی از مجموعه فعالیت های دفتر مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران می باشد. در زمینه طراحی شهرک، طراحی سازه، طراحی معماری و ... به طور همزمان با یکدیگر درگیر می باشند و یک همکاری توامان میان این شاخه ها را می طلبد. تیم سرور استودیو به کمک...

  4113  


اینستاگرام طراحی و معماری سروراستودیو تلگرام طراحی و معماری سروراستودیو فیسبوک طراحی و معماری سروراستودیو