2583  

طراحی آشپزخانه

طراحی فضای آشپزخانه
طراحی آشپزخانه در گذشته، محلی کاملا کاربردی بود و هیچ گاه بهترین بخش خانه را به آن اختصاص نمی دادند. به هر حال بر اثر گذر زمان کاربری آشپژخانه تغییر یافته است و برای بسیاری از ما آشپزخانه اکنون کانون خانه است. در طراحی معماری آشپزخانه های منازل قدیمی، با این نقش چند منظوره، نمی توانند هم خوانی داشته باشند. اگر بودجه ی کافی دارید، ارزش دارد مکان و طراحی دکوراسیون داخلی آنان را عوض کنید. بهترین مکان و نحوه ی استفاده از آشپزخانه را در نظر بگیرید، برای مثال جلوی خانه به علت آفتاب صبح گاهی، یا کنار باغچه برای دسترسی به بچه ها یا حیوانات خانگی یا جایی که آشپزخانه بزرگ به نظر برسد، اینها مکان هایی مناسبند.

طراحی آشپزخانه آنلاین یکی از خدمات شاپ دکو است که با توجه به تمایل جامعه به خدمات آنلاین از طریق اینترنت انجام می شود. برای درخواست طراحی آشپزخانه آنلاین تنها کافی است از طریق سایت وارد فرآیند طراحی آنلاین شوید و سفارش خود را ثبت کنید.
 
طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه
اگر مکان خاصی برای ساخت و طراحی آشپزخانه ی جدید ندارید، همان آشپزخانه ی سابق خود را با اتاق مجاورش یکی کنید تا فضایی برای پذیرایی و پخت و پز داشته باشید یا با کمک درب های فرانسوی یا جدارهای شیشه ای کشویی، آشپزخانه را به باغچه متصل کنید. راه دیگر این است که اگر زمان کمی را صرف پخت و پز می کنید، هیچ اتاقی را به آشپزی اختصاص ندهید و آشپزخانه ی کوچک خود را به اتاق غذاخوری یا نشیمن وصل کنید. امروزه از آشپزخانه های تک دیواره ی آماده بسیار استقبال می شود. طراحی آشپزخانه و تغییر مکان آشپزخانه کاری حرفه ای است. احتمالا، جای سرویس ها باید عوض شود و برای تغییر لوله کشی هم نیاز به مجوز دارید و نیز شاید لازم باشد تغییراتی در طرح داخلی خانه ایجاد کنید. چنانچه این مسائل را در نظر بگیرید، احتمالا هزینه ی کمتری  صرف خواهید کرد.

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه
پنچ شیوه برای بهره برداری مناسب از فضای آشپزخانه های بزرگ
1. نقشه ی باز
در طراحی آشپزخانه، فضا را به محلی چند منظوره برای آشپزی، استراحت، صرف غذا، کار کردن تبدیل کنید و بکوشید فضا را با وسایلی مناسب پر کنید (برای این استفاده چند منظوره باید از صفحه کابینت مناسب استفاده کرد).
2. اثاثیه ی بزرگ
برای بزرگ نشان دادن فضای آشپزخانه از میز غذاخوری بزرگ استفاده کنید. بهتر است که در طراحی آشپزخانه به جای صندلی در اطراف آن نیمکت های کوتاه و طویل بچینید تا در نگاه اول، آشپزخانه شلوغ به نظر نرسد. انتخاب میز ناهار خوری مناسب یکی از فاکتورهای مهم محسوب می شود.
3. اجاق گاز
یک یا حتی دو اجاق گاز بزرگ بخرید تا فضای آشپزخانه برای آشپزی حرفه ای به نظر برسد.
4. یک جزیره خلق کنید
با استفاده از کابینت جزیره ای، بیشترین استقاده را از فضای مرکزی اتاق خواهید داشت. همچنین می توانید در حین پخت و پز با دوستانتان صحبت کنید. با مطالعه راهنمای انتخاب صفحه کابینت میتوانید انتخاب مناسب تری برای متریال جزیره خود داشته باشید.
5. از فضا لذت ببرید
رنگ اتاق را سفید کنید و وسایل اضافی را تا حد امکان در معرض دید قرار ندهید. برای بیشتر نمایان شدن طرح کنونی، نورافکن رنگی هم در آن نصب کنید.

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه
برای بازدید از طراحی آشپزخانه در پروژه طراحی معماری ساختمان مسکونی بروجرد که توسط شرکت مهندسین مشاور دکتر سرور طراحی و اجرا شده است کلیک نمایید.

منبع: کتاب طراحی دکوراسیون داخلی/مولف: بریجت بدوانو- مترجم: اکرم برآبادی


مقالات مشابه


سنگ چینی و کریستال سنگ چینی و کریستال

سنگ چینی و کریستال چیست؟ تفاوت سنگ چینی، کریستال و مرمریت موارد استفاده از سنگ چینی در طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی معماری خرید و مزایای استفاده از سنگ چینی و کریستال سنگ های چینی و کریستال از جمله توده سنگ های آهکی یا دولومیتی محسوب می شوند. این سنگ ها، جزو دسته ی مرمریت...

  1672  
آکواریوم در طراحی داخلی آکواریوم در طراحی داخلی

طراحی و ساخت آکواریوم در طراحی داخلی آکواریوم می تواند به اندازه ماهی های داخل آن جذاب باشد. آکواریوم علاوه بر اینکه یک زیستگاه برای ماهی ها می باشد بلکه می تواند یک اثر هنری و دکوراتیو باشد. محل قرار گیری آکواریوم نقش بسزایی درطراحی داخلی به خصوص در فضای مدرن دارد....

  1318  
انتخاب صفحه کابینت انتخاب صفحه کابینت

یکی از بخش های مهم طراحی کابینت آشپزخانه انتخاب صفحه کابینت مناسب با فضای طراحی شده است. با توجه به انواع صفحه کابینت موجود در بازار طراحان محدودیتی برای طراحی اشپزخانه ندارند. فاکتور های انتخاب صفحه کابینت تنها هم خوانی آن با محیط نمی باشد بلکه ظاهر، قیمت، مقاومت در برابر...

  1084  
طراحی آشپزخانه کلاسیک طراحی آشپزخانه کلاسیک

آشپزخانه  یکی از مهمترین عناصر خانه به شمار می رود که باید در طراحی داخلی  مورد توجه بسیار قرار بگیرد.سبک های مختلفی برای طراحی آشپزخانه وجود دارد در این مقاله به بررسی آشپزخانه کلاسیک می پردازیم. طراحی آشپزخانه آنلاین یکی از خدمات شاپ دکو است که با توجه به تمایل جامعه به خدمات...

  7052  
طراحی آشپزخانه مدرن طراحی آشپزخانه مدرن

طراحی آشپزخانه مدرن در ساختمان امروزه طراحی آشپزخانه مدرن در ایران همچون گذشته در طراحی معماری یک ساختمان به آن توجه خاصی می شود. فضای آشپزخانه از قسمت های مهم در یک خانه به شمار می آید و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. می توان گفت فضای آشپزخانه از بخش هایی...

  5975