×

طراحی دکوراسیون داخلی و اجرا

طراحی دکوراسیون داخلی


طراحی دکوراسیون داخلی مناسب می تواند احساس رضایت نسبی از فضای مورد نظر را افزایش داده و این موضوع می تواند برای مصرف کننده به عنوان یک خاطره خوب و یا حتی پیروزی تلقی شود. در سراسر دنیا معماران حرفه ای هر کدام روش خاص خود، برای طی کردن روند طراحی معماری دارند، که این روش ممکن است در خصوص هر پروژه و هر موضوع جدید دستخوش تغییراتی شود. سال ها تجربه کار و درگیری با پروژه های مختلف تجربیاتی را در اختیار آنها می گذارد تا بتوانند برای طراحی یک اثر معماری راه های متنوع و مخصوص به خود داشته باشد. اما در این میان یک معمار تازه کار و یا یک دانشجوی معماری از کجا باید شروع کند تا بتواند روند طراحی پروژه را پیش بگیرد؟! قطعا در ابتدای راه شناخت مراحلی مشخص و پیروی از آن کمک خواهد کرد تا یک طراح تازه کار بتواند به جوانب مختلف کار آشنا شود و پس از کسب تجربه های بسیار مانند یک معمار حرفه ای عمل کند.
 

اصول طراحی دکوراسیون داخلی


برای دستیابی به یک طراحی دکوراسیون داخلی مطلوب تفاوتی وجود ندارد که ما در چه مکانی زندگی می کنیم، به دور از ابعاد و اندازه، ما می توانیم برای طراحی دکوراسیون داخلی آنلاین از وسایل ساده اطراف خود نیز بهره ببریم یا با داشتن دانش طراحی مبلمان انجام دهیم و از آنها استفاده کنیم، این امر نیازمند به یک دکوراتور منطقی و خوش سلیقه دارد. به دور از هویت مکانی که این می تواند محل زندگی، محل کار و یا در ابعاد بزرگ تر یک ساختمان اداری و یا حتی یک اسکان موقت باشد، هر انسانی نیازمند این می باشد با طراحی دکوراسیون داخلی، محیط اطراف خود را به بهترین حالت در کنار یکدیگر به درستی بچیند، تا بتواند از فضاهای موجود بهترین کاربری را ایجاد نماید. این که فضاهای کوچک دغدغه های بیشتری را برای طراحی دکوراسیون داخلی دارد، خارج از ذهن نیست. چه بسا این فضاهای کوچک ما را به سمت خلاقیت سوق می دهد که چگونه با طراحی دکوراسیون داخلی از این فضا ها استفاده بهینه کنیم. اما همیشه راه کارهایی وجود دارد تا این امر به بهترین حالت اجرا شود که افراد بتوانند، با بهترین طراحی دکوراسیون داخلی از فضاهای موجود با توجه به نیازهای خود استفاده کنند. در عین حال افراد نیازمند این هستند که بعد از گذشت مدت زمانی با ایجاد تغییرات در طراحی دکوراسیون داخلی، فضای اطراف خود را از یکنواختی خارج کنند تا دچار کسلی نشوند.
 

طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی


خانه محیطی را فراهم می کند که در آن اتفاقات شاد و غم انگیز رخ می دهد، در هر خانه ای می توان گفت طراحی دکوراسیون داخلی مخصوص به خود را دارد که به نوعی نشان دهنده شخصیت و احساسات اعضای آن خانه است، طراحی دکوراسیون داخلی مطمئمنا تاثیر بسزایی در روند زندگی افراد خانواده دارد. اگر تا به حال به طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود٬ بی تفاوت بوده اید و به سادگی از کنار آن گذشته اید٬ حال وقت آن رسیده تا نگاه ویژه ای به آن داشته باشید، اگر تصمیم به تغییر در طراحی دکوراسیون داخلی در خانه خود را دارید٬ بهتر است نکات و اصول طراحی دکوراسیون داخلی را بشناسید و آنها را رعایت کنید. در یک نگاه افراد می توانند با جست و جو در اینترنت و خواندن مطالب درباره دکوراسیون داخلی اطلاعاتی را بدست بیاورند، اما توجه به این امر که طراحی دکوراسیون داخلی فعالیتی تخصصی است٬ و باید با مشورت متخصصین این رشته صورت پذیرد، تا تمام مراحل با اصول و استانداردهای روز دنیا شکل گیرد. طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه معمولا شامل طراحی عرصه های مختلف ساختمان مسکونی و دیگر بناهای معماری مانند مجتمع اداری، تجاری، ویلا و ... می باشد. برای مثال از عرصه های ساختمان مسکونی طراحی آشپزخانه، طراحی اتاق نشیمن، طراحی سالن پذیرایی، طراحی اتاق خواب، طراحی اتاق کار یا مطالعه و طراحی سرویس بهداشتی و حمام و ... است.


طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه


در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه در مرحله اول ذهن افراد به طراحی کابینت های آشپزخانه، که معمولا بیشتر به ذوق و سلیقه خانم خانه برمی گردد، میرسد. در مرحله بعد باید به محل قرار گیری یخچال، گاز و سینک فکر کرد، باید توجه داشت در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه، طراحی و پیاده‌سازی آن بایستی با مشاوره افراد خبره و متخصص در این زمینه انجام شود تا استانداردهای موجود رعایت شود.


طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن


فضای نشیمن محلی برای استراحت، گفتگو و نشست های خانوادگی است، در طراحی نشیمن، دکوراسیون داخلی فضا باید احساس امنیت و آرامش را به افراد خانواده انتقال دهد. ما باید در طراحی دکوراسیون و نحوه چیدمان مناسب فضای نشیمن دقت لازم را داشته باشیم، با توجه به این که برخی با تصور اشتباه، که می توان به تنهایی با انتخاب یک رنگ برای فضا و چیدمان وسایل کنار یکدیگر، دکوراسیون داخلی را تغییر داد و به نتیجه دلخواه رسید، که این امر با در نظر نگرفتن اصول و استانداردهای بصری نتیجه مطلوبی را به همراه نخواهد داشت. از نکاتی که می توان به آن اشاره کرد به ترکیب و ست کردن رنگ‌ها با یکدیگر، انتخاب متریال مناسب، ست کردن وسایل اتاق نشیمن نظیر مبلمان با فرش و پرده، انتخاب مناسب نقطه کانونی دکوراسیون و همین طور چیدمان اصولی وسایل اشاره کرد،همچنین افزودن لوازم دکوری همانند انداختن پارچه ای بر روی مبلمان به عنوان شال مبل و یا قرار دادن گلدان ها در فضا می تواند از نکاتی باشد که حائز اهمیت است و تنها با داشتن تخصص و تجربه کافی در زمینه طراحی دکوراسیون خانه امکان‌پذیر است.
 

طراحی دکوراسیون اتاق خواب


طراحی دکوراسیون اتاق خواب به افرادی که در آن خانه زندگی می کنند بستگی دارد، هر فرد در خانه دارای روحیه ای متفاوت است. در طراحی دکوراسیون داخلی باید دقت کرد که فضاها به یک سبک باشد، و همچنین طراحی فضاها از دیگر قسمت های خانه به دور نباشد و با طراحی دکوراسیون کلی خانه همخوانی داشته باشد٬ بطوری که اگر طراحی دکوراسیون خانه کلاسیک بود٬ تمام طراحی ها در بخش های مختلف به همین سبک پیش برود.‍‍‍
 

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک


در طراحی دکوراسیون داخلی خانه هایی که دارای فضاهای کوچک هستند٬ یکی از راه حل ها می تواند استفاده از آینه‌ها باشد با این کار می توان نمای داخلی خانه را بزرگ تر و‌ دلباز تر به نمایش گذاشت. در طراحی دکوراسیون با استفاده از آینه٬ برای روشن کردن فضای داخلی نیز می توان از آن بهره برد٬ به این صورت که آینه تمام نور محیط را در فضا بازتاب می کند. استفاده از الگوهای خطی و هندسی این امکان را به وجود می آورد، تا در فضاهایی که کوچک هستند ساختاری را در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد کند که طول و عرض را بیشتر از حالت عادی به بیننده نشان دهد. اگر در طراحی دکوراسیون داخلی تصمیم دارید که از قفسه یا لوازم تزئینی به بهترین نحو استفاده شود، باید از مدل‌هایی که دارای پایه‌ هستند استفاده نکنید، و به‌ جای آن از مدل هایی استفاده شود که قطعات به دیوار متصل‌ می شوند٬ و سطح زمین را اشغال نمی کنند. در طراحی دکوراسیون داخلی این عملکرد باعث می شود سطح زمین خالی به‌ نظر برسد٬ که این کار فضای اتاق را بزرگتر نشان می‌دهد.
معمولا خانه هایی وجود دارند که در طراحی دکوراسیون داخلی دیوارهای آنها از زاویه 90 درجه کمتر است، در این مواقع باید تمام توجه و زاویه دید را به سمت دیگر فضاها منتقل کرد. مثلا پوشاندن یک دیوار با متریال کاغذ دیواری طرح دار است، که باعث می شود توجه مخاطب به سمت دیگر فضا جلب شود. توجه به گیاهان و اهمیت دادن به آنها٬ گیاهان گزینه مناسبی برای طراحی دکوراسیون داخلی هستند٬ آنها فضا را دلنشین و زیبا تر می کنند. گیاهان باعث طراوت و شادابی می شوند که می توان با روش های خلاقانه از آنها در محیط اطراف خود استفاده کرد. اگر می خواهید سقف خانه خود را بلند تر نشان دهید، در طراحی دکوراسیون داخلی از پرده هایی باید استفاده شود٬ که از بالاترین نقطه به پایین ترین نقطه می رسند، و تا آنجا که امکان دارد چوب پرده در بالاترین نقطه نصب شود و همچنین اندازه پرده به طوری باشد که کمی از آن بروی زمین بنشیند. در کلام آخر٬ جست و جو در هدف اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی این است که به فضاهای دلنشین دست پیدا کرد و همچنین بتوان از تمام فضاها به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.


پروژه های طراحی دکوراسیون داخلی و اجرا - طراحی داخلیدانش فنی طراحی دکوراسیون داخلی و اجرامقالات طراحی دکوراسیون داخلی و اجراخدمات طراحی دکوراسیون داخلی و اجرا